Kuruluş Osman’da Malhun Hatun rüzgarı

Kuruluş Osman’da Malhun Hatun rüzgarı
Kuruluş Osman’, 2. sezonunda da büyük bir merak ve heyecanla izlenmeye devam ediyor. 17 Şubat Çarşamba günü yayınlanacak 46.bölüme güçlü bir karakter daha katılıyor.

Çarşamba günlerine damga vuran Atv’nin reyting şampiyonu Kuruluş Osman'da Malhun Hatun rüzgarı esiyor. İzleyici Kuruluş Osman’a dahil olan ve tüm dengeleri değiştirecek olan Malhun Hatun karakterini ve onu canlandıran Yıldız Çağrı Atiksoy’u merak ediyor. Şimdi detaylar

Kuruluş Osman’da Malhun Hatun rüzgarı

Mehmet Bozdağ’ın yapım, proje tasarım ve senaryosu üstlendiği Metin Günay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kuruluş Osman Atv’nin en iddialı dizisi olmayı sürdürüyor. Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in başrolünü üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, 2. sezonunda da büyük bir merak ve heyecanla izlenmeye devam ediyor. 17 Şubat Çarşamba günü yayınlanacak 46.bölüme güçlü bir karakter daha katılıyor. Osman Gazi’nin eşi olarak dahil olacak olan Malhun Hatun’lu Kuruluş Osman 46. Bölüm 17 Şubat Çarşamba saat 20:00’de Atv’de.

Malhun Hatun, Kuruluş Osman'da dengeleri değiştiriyor!

Dizinin 46’ncı yeni bölümünde Osman Bey emanetleri geri almak ve Bala Hatun başta olmak üzere tüm esirleri kurtarmak için zekice bir plan yapar. Oğuz Kağan’dan gelen ve sadece beylerde bulunan emanetlerin Targun’un eline geçmesi herkeste şok etkisi yapmıştır.  Osman Bey, obadan kaçırılan Bala Hatun’u ve emanetleri kurtarmaya çalışırken Nikola’nın tuzağına düşer. Bamsı Bey’le birlikte ölüm kalım savaşı veren Osman Bey, Malhun Hatun’un sürpriz desteği ile Bizans saldırısından kurtulur ve Malhun Hatun ile yolları kesişir. Diğer taraftan Flatyos ve askerlerinin tuzağına düşen Savcı Bey ve oğlu Bayhoca ise direnmektedir.

Malhun Hatun kimdir?

Kaynaklarda Mal Hâtun, Mala Hatun olarak geçen Malhun hatun, Osman Gazi’nin ikinci eşi ve ikinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi'nin annesidir. Bazen Şeyh Edebali'nin kızı Râbia Bâlâ Hâtun ile karıştırılan Malhun Hâtun'un babası Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey'dir. Umurlu Beyliği lideri Ömer Bey, Osman Bey’i her zaman takdir eden ve destekleyen bir beydir. Bu sevgisinin ona kızını vererek göstermiştir.

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir?

1986 İzmir doğumlu Atiksoy, lise mezunudur. İzmir Ege Sanat Merkezi'nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu 2005 yılında Aşk Oyunu dizisiyle kariyerine başladı. canlitv platformu olarak son olarak Şampiyon dizisinde Suna karakterini canlandıran oyuncuya Kuruluş Osman’da başarılar diliyoruz.

Rol Aldığı Bazı Yapımlar

 

2019- Şampiyon

2017-2018 Savaşçı

2014-2015 Yedi Güzel Adam

2013 Görüş Günü Kadınları

2010 - 2013 Öyle Bir Geçer Zaman ki

2008-2009 Kayıp Prenses

2007 Yersiz Yurtsuz

2006 Ah İstanbul

2005 Aşk Oyunu

16-02-2021
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar