Kuruluş Osman'dan ayrılan Tamer Yiğit'ten dizi hakkında çok özel açıklamalar

Kuruluş Osman'dan ayrılan Tamer Yiğit'ten dizi hakkında çok özel açıklamalar
Kuruluş Osman dizisinde önemli karakterlerden biri diziye veda etti. Sevilen dizi Kuruluş Osman'da rol alan oyuncu dizi hakkındaki düşüncelerini de veda ederken paylaştı.

Ekranların sevilen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman iki sezondur başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş aşamalarının işlendiği dizide usta oyuncu Tamer Yiğit Ertuğrul Gazi karakterini canlandırıyordu. Senaryo gereği vefat eden Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran Yiğit 39. Bölümde Kuruluş Osman'a veda etti. İki sezondur dizinin önemli karakterlerinden birini canlandıran Tamer Yiğit, Bozdağ Film Youtube kanalından yapılan söyleşide dizi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi vefat etti

Kuruluş Osman dizisi Bozdağ Film tarafından hazırlanıyor. Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan dizi iki sezondur reyting rekorları kırarken dizinin oyuncuları da oldukça ilgi görüyor. Burak Özçivit'in Osman karakterini canlandırdığı Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi ise usta oyuncu Tamer Yiğit tarafından canlandırılıyordu. Senaryo gereği Ertuğrul Gazi vefat edince Tamer Yiğit de Kuruluş Osman'dan ayrıldı. Yapım şirketi ve dizi hakkında konuşan Tamer Yiğit, sette olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Tamer Yiğit'ten Kuruluş Osman setine övgü

Bozdağ Film Youtube kanalında konuşan Tamer Yiğit, "58 senedir sinema yapıyorum. Bu kadar hazırlıklı, bu kadar fevkalade imkanlarla donatılmış bir sete ilk defa şahit oluyorum. Prodüksiyon, reji, teknik ekip, dekor her şey çok mükemmel. Bu sette olmaktan dolayı çok mutluyum. Uzun bir süre ara verdim, çok iyi bir dönüş oldu benim için. Osmanlı tarihini yazan Ertuğrul Gazi’yi oynuyorum. Mükemmel bir şahsiyet. Canlandırabiliyorsak, gerçek şahsiyetini verebiliyorsak, oyuncu olarak ne mutlu bana. İnşallah yolumuz açık olur, Allah utandırmasın" açıklamasında bulundu.

Mehmet Bozdağ'dan Tamer Yiğit'e teşekkür mesajı

Tamer Yiğit'in 39. Bölümde Kuruluş Osman'a veda etmesinin ardından dizinin yapımcıs ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ da sosyal medya hesabından Tamer Yiğit'e teşekkür etti. Mehmet Bozdağ, "Koca çınardan çok şey öğrendik. Bilgisi ve nezaketiyle gönüllerimizde taht kurdu. İş aşkı ve disipliniyle örnek oldu. Tamer Yiğit abi iyi ki varsın. İyi ki bizimle oldun" ifadelerini kullandı.  

02-01-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar