Maria ile Mustafa setinde vefat eden Haldun Boysan'ın yerine kadroya dahil olan isim belli oldu!

Maria ile Mustafa setinde vefat eden Haldun Boysan'ın yerine kadroya dahil olan isim belli oldu!
Maria ile Mustafa dizisinde yaşanan acı olayın ardından kadroya yeni bir isim katıldı. Sette vefat eden Haldun Boysan'ın yerine kadroya dahil olan isim belli oldu!

Çekimleri Kapadokya'da yapılan yeni sezonun iddialı dizilerinden Maria ile Mustafa setinde yaşanan acı olay herkesi çok üzmüştü. Usta oyuncu Haldun Boysan çekim için Kapadokya'da bulunduğu sırada kalp rahatsızlığı geçirerek vefat etti. Başta Maria ile Mustafa ekibi olmak üzere tüm Türkiye'yi üzen vefatın ardından dizide Haldun Boysan'ın canlandırdığı karakter için yeni bir isimle anlaşma sağlandı. Usta oyuncu Rahmi Dilligil Maria ile Mustafa kadrosuna dahil oldu.

Maria ile Mustafa dizisine usta bir oyuncu katıldı

Kapadokya Ürgüp'te çekimleri yapılan Maria ile Mustafa dizisi yeni sezonda Atv ekranlarından seyirciyle buluşuyor. Hilmi Cem İntepe ve Jessica May'in başrollerde olduğu dizi yeni sezona hızlı bir başlangıç yapmıştı. Kalp yetmezliği sonucu vefat eden usta oyuncu Haldun Boysan da Maria ile Mustafa dizisinde Yalçınoğlu ailesinin reisi Haşmet Yalçınoğlu karaterini canlandırıyordu. Ürgüp'ün büyük ve köklü ailelerinden Candemir ailesinin büyüğü, aynı zamanda ana karakter Mustafa'nın babası Kudret Candemir'le düşman olan Haşmet hırslı, sinirli ve geçimsiz bir karakterdi.

Haldun Boysan'ın yerine yeni isim!

Usta oyuncu Tamer Levent'in canlandırdığı Kudret karakteri ve Haldun Boysan'ın canlandırdığı Haşmet karakteri, dizinin hikayesini ayakta tutan ana karakterlerdi. Haldun Boysan'ın ani vefatı üzerine Haşmet karakteri Rahmi Dilligil tarafından canlandırılacak. NTC Medya tarafından projelendirilen Maria ile Mustafa dizisi müzikleri ve mekanlarıyla ilk bölümden itibaren dikkat çekmeyi başarmıştı. Maria ile Mustafa eylül ayında yayına başladı ve bu hafta 3. Bölümüyle ekrana gelecek. Yeni bölüm çekimlerinin usta oyuncu Rahmi Dilligil'le yapılacağı belirtilen dizi için usta oyuncu Ürgüp'e gitti.

Rahmi Dilligil kimdir?

Maria ile Mustafa dizisinde Haldun Boysan'ın yerine Haşmet Yalçınoğlu karakterini canlandıracak Rahmi Dilligil, 8 ekim 1956 yılında Antalya'da doğdu. Birçok dizi, tiyatro ve sinema filminde yer alan usta oyuncu son dönemlerde, Muhteşem Yüzyıl, Çocuklar Duymasın ve TRT 1'de yayınlanan Yedi Güzel Adam dizilerinde rol almıştı. Rahmi Dilligil 4. Bölüm itibariyle Maria ile Mustafa dizisinin kadrosuna dahil oldu.

19-09-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar