Milyoner’de yarışan Boğaziçili öğrenci saç baş yoldurdu

Milyoner’de yarışan Boğaziçili öğrenci saç baş yoldurdu
Yarışmada ikinci soruda sorulan “Türk alfabesinin beşinci harfinin adı, okunuşu hangisinin tanımıdır?” sorusunun cevabı olarak A- A , B- Be, C- Ce, D- De seçenekleri verildi.

ATV’nin fenomen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de gün geçmiyor ki ilginç olaylar ve yarışmacılarla gündeme oturmasın. Ünlü oyuncu ve sunucu Kenan İmirzalioğlu’nun sunduğa yarışmanın yayınlanan en son bölümünde yarışan Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Ali Eren Şeker bütün Türkiye’yi şaşırttı.

Milyoner’de yarışan Boğaziçili öğrenci saç baş yoldurdu

Daha ikinci soruda sorulan “Türk alfabesinin beşinci harfinin adı, okunuşu hangisinin tanımıdır?” sorusunun cevabı olarak A- A , B- Be, C- Ce, D- De seçenekleri verildi.Alfabenin 5. Harfini hatırlayamayan yarışmacı izleyicileri ve stüdyodakileri çok şaşırttı. Cevabı bulamayan Ali Eren Şeker seyirci joker hakkını kullandı. Seyircilerin %86 ‘sının D şıkkı demesine rağmen hala mütereddit davranan yarışmacı son 4 saniyede D şıkkını işaretleyerek bütün bir ülkeye derin nefes aldırdı.

Ramazan diye bir ay mı var?

Neredeyse 2. Soruda çok kolay bir soruda elenecek olan yarışmacı sekizinci oruya kadar geldi. Yarışmacıya Ramazan Bayramı’nın 3. Günü hangi ayın 3. Günüdür? diye soruldu. Soruyla ilgili sesli düşünen yarışmacı Ali Eren  Şeker “Ramazan ayı diye bir ay mı var? Diye sorunca yarışmacı neredeyse twitter’da fenomen oldu.

Komedi mi, Trajedi mi seyrediyoruz bilemedim

Yarışmacıyla ilgili neredeyse yorum bombardımanı meydana geldi. İşte onlardan birkaçı; "Bunun eğitimle alakası yok. Cep telefonu klavyesi kullanmaktan Türkçe karakterleri unutmuş.", "Kim Milyoner Olmak İster izlemek yeni işkence yöntemi mi?”, "Komedi mi, trajedi mi seyrediyoruz bilemedim.",

Milyoner yarışmacılarının bilemediği kolay sorulardan bazıları

-Ormanlık alanların girişinde görebileceğimiz ünlü söze göre, ormanı bekçiden ziyade hangisinin koruduğunu öğreniriz? A – Aşk, B – Sevgi, C – Dostluk, D – Barış

-Garsonun yazdığı adisyonda, karşısında iki çarpı işareti olan üründen kaç adet sipariş etmişsinizdir?

A – 2 , B – 4, C – 6, D – 8

-Bir futbol maçının sonucuna dair gerçekleşebilecek kaç ihtimal vardır? A – 1, B – 2, C – 3, D – 4

-Çok üzülen birinin, halk arasında, burnunun nesinin sızladığı söylenir? A – Direk, B – Kemer, C – Delik, D – Kemik

-“Becerikli, zeki, güçlü anlamında kullanılan kelime hangisidir? A – Dirayetli, B – Temkinli, C – Görgülü, D - Sıhhatli

25-04-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar