Milyoner’in ödülü 5 Milyon TL’mi oldu?

Milyoner’in ödülü 5 Milyon TL’mi oldu?
3 yılın ardından Murat Yıldırım ve 2 yılın ardından da 5 Ekim 2019 tarihinden itibaren Kenan İmirzalıoğlu yarışmayı sunmayı sürdürmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışması hangi kanalda yayınlanıyor? Kim Milyoner Olmak İster’in sunucusu kimdir? Yarışmayı daha önce kimler sundu? Yarışmada kaç tane joker hakkı bulunmaktadır? Milyoner hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde.İşte detaylar…

Milyoner’in ödülü 5 Milyon TL’mi oldu?

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışması 2 ağustos 2011 tarihinden beri süregelen ve izleyicilerin beğenerek takip ettiği bir programdır. Yarışmanın ilk sunucusu Kenan Işık, son sunucusu ise ünlü ismin adaşı ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’dur. Kenan Işık 21 Mart 2014 tarihinde evinde geçirdiği bir kaza sonucu beyin kanaması geçirdi ve hala rahatsızlığı devam etmektedir. O sene sezon sonuna kadar yarışmayı bir çok değerli dostu sunsa da ertesi sene yarışmayı Selçuk Yöntem sunmaya başladı. 3 yılın ardından Murat Yıldırım ve 2 yılın ardından da 5 Ekim 2019 tarihinden itibaren Kenan İmirzalıoğlu yarışmayı sunmayı sürdürmektedir. Bu sene 1 milyon TL olan yarışmanın büyük ödülünün 5 milyon TL’ye çıkarak güncellendiği öğrenildi.

Büyük ödülü sadece Arda Ayten kazandı

Yarışma programı Milyoner izlenme oranı oldukça yüksek bir program. İlk olarak büyük ödül eski para ile 500 milyar TL idi. Fakat o büyük ödülü kazanan kimse olmadı. Büyük ödül 1 milyona çıkınca büyük ödülü Arda Ayten isimli tıp fakültesinde okuyan bir gencimiz bu ödülü kazanan ilk ve tek isim oldu.

Yarışmada 4 joker var

Yarışmada toplam 12 soru vardır. 2. Soruda 2bin, 7. Soruda 30bin TL’lik baraj soruları bulunmaktadır. 12 soruyu tam bilenler 1 milyon TL’lik büyük ödülü alır. Yarışmada 4 joker hakkı vardır.4. joker hakkı olan çift cevap hakkı 7. Soruya ulaşanlar kullanabilir. Diğer joker hakları telefon jokeri, yarı yarıya jokeri(%50), ve seyirciye sorma jokeridir. Daha önce soru değiştirme ve uzmana sorma jokeri de vardı. Şu anda bu iki joker kullanılmamaktadır.

TL’den 6 sıfır atılınca yarışmanın adı değişti

Yarışmanın ödülü 1 milyon TL. Eğer öğrenildiği gibi gerçekleşirse büyük ödül 5 milyon TL olacak. Yarışmanın ödülleri ülkenin ekoomik gidişatının da bir göstergesi gibi adeta. İlk olarak yarışmanın adı “Kim 500 Milyar İster” olan ismi 2005 yılında Türk Lirasından 6 sıfır atılınca Kim 500 Bin İster olarak değişti. Son olarak ülkenin durumuna bağlı olarak büyük ödül 1 Milyon TL’ye çıkarıldı.

23-08-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar