Necati Kocabay’dan Yapım Şirketine Dava

Necati Kocabay’dan Yapım Şirketine Dava
Çalgı Çengi İkimiz, Ailecek Şaşkınız ve Para Babası adlı filmlerin yapımcılığını üstlenen Necati Kocabay yapım şirketini mahkemeye verdi.

Zaman zaman dizi ve sinema sektöründe oyuncularla yapımcılar, yönetmenler, çalışanlar ve hatta senaristler arasında sorunlar yaşanır. Daha çok bu sorunlar sette anlaşamamak ve maddi sebeplerle yaşansa da zaman zaman hiç istenmeyen durumlar bile yaşanabiliyor. Anlaşmazlıklar zaman zaman taraflar arasında sulh yoluyla çözülürken ne yazık ki çoğu zaman sorunlar mahkemelere taşınıyor ve taraflar haklarını mahkemede arıyor. Pek çok oyuncu ve yapımcının davalık olduğu sektörde bu davalara bir yenisi daha eklendi. Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay’ın sevgilisi Necati Kocabay, yapımcılığını üstlendiği Çalgı Çengi İkimiz, Ailecek Şaşkınız ve Baba Parası adlı filmlerinden hak ettiği ücreti alamadığı için avukatı aracılığı ile mahkemeye başvurdu.

Necati Kocabay Mahkemeye Başvurdu

Oyuncu Nurgül Yeşilçay ile birlikte olan Necati Kocabay, eskiden yapımcılığını üstlendiği Çalgı Çengi İkimiz, Ailecek Şaşkınız ve Baba Parası adlı filmlerin Tv ve Dijital platformlarda yayınlandığı ve kendisinin hak ettiği ücreti alamadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Necati Kocabay’ın avukatı tarafından mahkemeye verilen dilekçeyle yapım şirketi TR 40 33’e 15 Bin TL’lik dava açtı. Mahkemeye verilen dilekçede “Filmler halen yayınlanmaya devam etmektedir. Davalı şirketin bu üç filmden bizzat ve üçüncü kişiler aracılığıyla umuma iletiminden elde ettiğin kazancın tespit edilmesini istiyoruz. Mahkeme tarafından tespit edilecek uygun bedelin davalı şirket tarafından müvekkile ödenmesini talep ediyoruz. Şimdilik 15 Bin TL’yi müvekkile ödemesini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Necati Kocabay Kimdir?

Magazin basını, sosyal medya ve İnternet haber sitelerinde bugün haberleri çıkan ve Çalgı Çengi İkimiz, Ailece Şaşkınız, Para Babası adlı filmlerin yapımcılığını üstlenen ve sektörde pek çok başka yapımda görev alan Necati Kocabay, ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay ile birliktedir. İkilinin sık sık magazin basını ve sosyal medyada paylaşımları ve haberleri yayınlanmaktadır. Dizi ve sinema sektöründe yapımcılık yapan Necati Kocabay, TR 40 33 Prodüctions adlı yapım şirketinin CEO’luğunu yapmaktadır. Uzun süredir sektörde çok değişik yerlerde ve görevlerde yer alan Necati Kocabay halen TR 40 33 adlı yapım şirketiyle daha önce yapımcılığını üstlendiği filmlerdeki alması gereken ücreti alamadığı için mahkemeliktir.

24-11-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar