Nöbet Barış Kalender (Yurdaer Okur) Kimdir? 

Nöbet Barış Kalender (Yurdaer Okur) Kimdir? 
Nöbet dizisinde Binbaşı Barış Kalender karakterine hayat veren Yurdaer Okur kimdir? Daha önce hangi dizi ve filmlerde rol almıştır?

Nöbet Dizisi oyucusu Binbaşı Barış kimdir? Show Tv’de iyi bir başlangıç yapan Nöbet güçlü oyuncu kadrosuyla hayli konuşulacak gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Nöbet’in tanıtımları uzun süredir ekranlarda ve sosyal medyada karşımıza çıkıyordu.  Etkileyici tanıtımlarıyla merakla beklenen Nöbet, ilk bölümündeki heyecan ve aksiyonuyla da beklentileri karşılamış oldu.  Nöbet’te Binbaşı Barış Kalender karakterini canlandıran Yurdaer Okur da izleyiciler tarafından en çok beğenilen ve merak edilen karakterlerden. Peki, Binbaşı Barış Kimdir? Yurdaer Okur hangi dizilerde oynadı? Yurdaer Okur evli mi? Nereli? Gibi sorulara canli tv izleyicileri için cevaplar aradık. 

Nöbet Dizisi Binbaşı Barış Kalender Kimdir? 

Nöbet Dizisinin başrolü Binbaşı Barış daha önce birçok dizide rol aldı. Son zamanlarda kötü karakterlerin en iyi oyuncusu olarak görülen Yurdaer Okur bu seferkarşımıza Binbaşı Barış Kalender olarak çıkıyor.

29 Ekim 1974 yılında Rize’de dünyaya gelen Yurdaer Okur Bafra Süper Lisesini tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesinde Turizm İşletmeciliği bölümünü 3. Sınıfta yarıda bıraktı. Turizm İşletmeciliğinin kendisine göre bir meslek olmadığını anlayan Yurdaer Okur 1994 Yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitime başladı ve buradan başarıyla mezun oldu. Lisans derecesiyle yetinmeyip eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında devam etti. Yüksek lisans derecesine de sahip oldu.

Yurdaer Okur’un 1999 yılında Genco Erkal ile tanışması sanat hayatını oldukça etkiledi. Dostlar Tiyatrosunda Socrates ve Yalınayak oyunlarında görev aldı. Ayrıca İstanbul tiyatrosunda da farklı oyunlarda oynadı.

Nöbet Binbaşı Barış Kalender (Yurdaer Okur)

Karadayı’daki Turgut Akın ile bir efsane doğdu!

Yurdaer Okur’un en büyük çıkışı Karadayı dizisi ile 2012 yılında oldu. Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzal Gökçe Korel ve Çetin Tekindor ile başrolleri paylaştığı dizide savcı Turgut Akın karakteriyle karşımıza çıktı. Kötünün farklı versiyonlarını gördüğümüz bu karakter Yurdaer Okur tarafından etkileyici bir şekilde hayat buldu. O kadar ki Turgut Akın karakteri Kenan İmirzalıoğlu’ndan daha fazla dikkat çekmişti. 
Karadayı’dan sonra Yeter dizisindeki rolü Yekta Harmanlı da aynı şekilde kötünün en iyi şekilde televizyona aktarıldığı yapımlardandı. Yurdaer Okur bazı mecralar tarafından oyunculuğuyla son yılların en kötü adamı olarak gösteriliyor. 

Yurdaer Okur Evli mi?

Sanatçı 2011 yılından beri oyuncu eğitmeni olan Dilara Yalçın Okur ile evli. 

Yurdaer Okur’un görev aldığı diziler:

Ferhunde Hanımlar’la ekranlara merhaba diyen Yurdaer Okur; Evdeki Yabancı, Dadı, Çifte Bela, Tatlı Hayat, Üzgünüm Leyla, Aslı ile Kerem, Aşk Oyunu, Belalı Baldız, Köprü, Kılıç Günü, Karadayı, Aşk Emek İster, Reaksiyon, Yeter, Alija, Şahin Tepesi, Hakan Muhafız dizilerinde irili ufaklı rollerde oynadı. 

05-03-2019
Yazar Hakkında
Yorumlar