"Sen Anlat Karadeniz"de "O Ses Türkiye" gerilimi

Sen Anlat Karadeniz'in başrol oyuncusu İrem Helvacıoğlu'nun O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına katılması, dizinin yapımcısıyla arasında gerilim oluşturdu.

Atv'de yayınlanan 'Sen Anlat Karadeniz' dizisinde başrol oynayan İrem Helvacıoğlu tv8'de yılbaşı akşamı yayınlanan 'O Ses Türkiye Yılbaşı Özel' programına katılmış, yarışmanın tanıtımlarında güzel oyuncuların görüntülerine de yer verilmişti. Helvacıoğlu'nun takipçileri 'O Ses Türkiye'de kendisini göremeyince, sosyal medya hesaplarından neden görüntülerinin yayınlanmadığına dair sorular yöneltmiş, Helvacıoğlu ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı;

O Ses Türkiye Yılbaşı Özel’e büyük bir mutlulukla katılarak ilk kez sahnede şarkı söyleme deneyimi yaşadım çok eğlendim ve keyif aldım. Sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm programda bana ait bölümün gösterilmemesi yönünde bir karar almak zorunda kaldım. Çünkü ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinin yapımcı şirketi hayat verdiğim Nefes karakterinin gereği gibi korunabilmesi ve hissettiklerini daha iyi aktarabilmem amacıyla muvafakat etmediğini, çekimde yer aldıktan sonra bildirdi.”

Sen Anlat Karadeniz'in yapımcısı ve yönetmeni Osman Sınav ile İrem Helvacıoğlu arasında yaşanan gerilim başarılı oyuncunun paylaşımıyla ortaya çıkmıştı. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, konuyla ilgili Osman Sınav ile gerçekleştirdiği söyleşiyi köşesine taşıdı.

"İrem Helvacıoğlu ‘Nefes’siz kalabilir"

Eyüboğlu, İrem Helvacıoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı bu paylaşımın, yapımcısıyla köprüleri attığının bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Projenin yapımcısı Osman Sınav ile görüşen Ali Eyüboğlu, ikili arasındaki gerilimi net bir şekilde ortaya koyacak bir açıklama geldiğini belirtiyor yazısında ve şunları yazıyor:

“Sosyal medyada yaptığı açıklamada yapımcısından üçüncü şahıs gibi bahseden Helvacıoğlu, ‘O Ses Türkiye’ye bize danışmadan başvurdu. Menajeri prodüksiyon ekibini arayıp dizinin şarkılarından birini söylemek için izin istedi. Şarkıdan önce kanala sorun bakalım izin veriyorlar mı dedim? Kanalın izin vermediği bildirilmesine rağmen çekimlere katılıp, şarkı söyleyince aramızdaki sözleşme gereğince kendisine ve TV8’e ihtarname yolladık.”

Şayet Helvacıoğlu, bu saatten sonra yapımcısıyla uzlaşmaya yanaşmazsa ‘Sen Anlat Karadeniz’de hayat verdiği Nefes’in ömrü uzun olmaz."

03-01-2019
Yazar Hakkında
Oğuzhan Temel

Oğuzhan Temel

Ben Oğuzhan Temel, 10 Kasım 1993 tarihinde Kocaeli/Gebze'de doğdum. 2010 yılından bu yana canlitv.com'da görev alıyorum. 2018 yılından itibar .. devamı.. mail
Yorumlar