Seren Serengil'den Akıllara Durgunluk Veren Bir İtiraf Daha!

Seren Serengil'den Akıllara Durgunluk Veren Bir İtiraf Daha!
Son dönemlerde geçirdiği hastalıklarla gündeme gelen Seren Serengil 8 yaşından beri hiç su içmediğini söyledi, bu sözleri sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. 

Son dönemlerde geçirdiği hastalıklarla gündeme gelen Seren Serengil 8 yaşından beri hiç su içmediğini söyledi. Başarılı sunucunun bu sözleri sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. 

Zayıflamak uğruna geçirdiği mide ameliyatları yüzünden Dumping Sendromu hastalığına yakalandığı söylenen Seren Serengil'den sevenlerini üzecek yeni açıklamalar geldi. "Ameliyat olmazsam yaza çıkmazmışım" diyen Serengil, kaybettiği kilolar yüzünden büyük sağlık sorunları ile mücadele ettiğini anlatmıştı. 70 kilodan 46 kiloya düşen Serengil, "Kilo vermemi durduramıyoruz" demiş ve çocuk reyonundan giyinmeye başladığını itiraf etmişti. 

Söylemezsem Olmaz adlı televizyon programında sunuculuk yapan Seren Serengil'in sağlık problemleri, kaybettiği kilolar yüzünden ekran karşısındaki seyircilerin de dikkatinden kaçmadı. Başarılı sunucunun hastalığı, sevenleri tarafından çok merak edildi.

"2 Kez Mide Ameliyatı Geçirdim"

Seren Serengil, hastalığının ayrıntılarını paylaştı. Serengil geçirdiği süreci "Çocuk yapmak istedim. Bunun için bir seneye yakın süre hormon aldım. Hormon tedavisi yüzünden de verdiğim kiloların 15 kilo kadarı geri geldi. Ama maalesef ani stres sonucu düşük yaptım. O süreçte evden dışarı çıkmadım. Sabahtan akşama kadar çikolata yiyor, kola içiyordum. İkinci operasyon fikri de düşükten sonra gelişti. Bir an önce kilo vermek, işime konsantre olmak için bu kararı aldım" sözleriyle anlattı. Güzel sunucunun geçirdiği operasyonlar, büyük sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına yol açtı. 

"8 Yaşımdan Beri Su İçmiyorum" 

Hastalığın ardından yaptığı açıklamalarla gündemde bomba etkisi yaratan Serengil, bu kez 8 yaşından beri su içmediğini itiraf etti. Serengil, "Alkol ve sigara zaten kullanmıyorum. Ama benim de bir kötü huyum var, su içmemek. 8 yaşındayken musluktan gelen paslı suyu gördüm, o gün bugündür su içmiyorum, iğreniyorum. Tabii su içmemek de kolay kilo alma sebebi" şeklinde konuştu.

Seren Serengil'in Hastalığı Dumping Sendromu Nedir? 

Geçirdiği mide ameliyatları sonrasında Seren Serengil'de ortaya çıkan Dumping Sendromu hastalığı da çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Hastalık, midenin bir bölümünün veya tamamının alındığı ameliyatlar ile gastrik bypass operasyonlarının sonucunda ortaya çıkıyor. Serengil'in de mücadele ettiği bu hastalık, midenin çok hızlı boşalmasına ve kişilerin hızla kilo kaybetmelerine yol açıyor.

 

14-01-2021
Yazar Hakkında
Berfu Bayav

Berfu Bayav

İlk ve ortaöğretimini Antalya'da tamamlayan Oflaz, üniversite hayatına Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde başla .. devamı.. mail
Yorumlar