Sevil Akı Kuruluş Osman dizisinde

Sevil Akı Kuruluş Osman dizisinde
Bu sezon beşinci sezonuyla Atv ekranlarında yer alacak olan ve Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman’a yeni bir isim katıldı.

Bozdağ Film tarafından hazırlanan ve Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığını üstlendiği son dört sezona damgasını vuran başarılı dizilerden Kuruluş Osman yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni yayın döneminde Atv ekranlarının yine en iddialı projesi olarak Çarşamba akşamları ekrana gelmeye devam edecek filmde yazılan hikayeye göre yeni oyuncularla görüşmeler devam ediyor. Bir dönem dizisi olarak ekrana gelen ve Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarını Osman Bey özelinde ele alan Kuruluş Osman özellikle gençler arasında oldukça sevilen bir dizi olarak öne çıkıyor. Başrolünde Burak Özçivit’in yer aldığı ve yine ayrıca kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı dizinin oyuncu kadrosuna son olarak başarılı bir oyuncu daha katıldı. Bugüne kadar pek çok yapımda yer alan ve özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki performansı ile akıllara kazınan başarılı oyuncu Sevil Akı Kuruluş Osman Dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Sevil Akı Kuruluş Osman’da

Bugüne kadar pek çok dizi ve sinema filminde rol alan ve yer aldığı projelerdeki üstün performansıyla yapımcıların her daim kapısını çaldığı başarılı oyunculardan sevil Akı yeniden dizi setlerine dönüyor. Özellikle Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki performansı ile akıllara kazınan ünlü oyuncu Atv ekranlarında dört sezondur yayınlanan ve bu sezon beşinci sezonuyla ekrana gelecek olan reyting rekortmeni dizi Kuruluş Osman’ın kadrosuna katıldı. Özellikle dizide yaşanacak zaman atlamasıyla yeni oyuncuların kadroya dahil olacağı dizinin çekimlerinin çok yakında başlayacağı öğrenildi. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit şu sıralar Berber adlı filmde başrol oynuyor ve filmin çekimlerinin tamamlanmasıyla oyuncu Kuruluş Osman setinde yerini alacak.

Kuruluş Osman

Bozdağ Film tarafından hazırlanan ve son dört sezonda Çarşamba akşamlarının en çok seyredilen ve reyting şampiyonu olan dizisi Kuruluş Osman Atv ekranlarında yayınlanıyor. Senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Ozan Bodur’un kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda başlarda Metin Günay’ın ardından ise Ahmet Yılmaz’ın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ise, Burak Özçivit, Yıldız çağrı Atiksoy, Özge Törer, Çağrı Şensoy, Yiğit Uçan, Nurettin Sönmez, Ragıp savaş, Didem Balçın ve Yeşim Ceren Bozoğlu’nun yer aldığı Kuruluş Osman beşinci sezonuyla çok yakında Atv’de başlıyor.

11-09-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar