Ünlü Oyuncu Rana Cabbar hastaneye kaldırıldı

Ünlü Oyuncu Rana Cabbar hastaneye kaldırıldı
Aşk-ı Memnu dizisinde Süleyman Efendi karakterine hayat veren usta oyuncu Rana Cabbar hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı.

Türk Tiyatrosu ve dizi sektörünün ünlü ve usta oyuncularından olan ve özellikle seyircinin aklında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisi ile yer edinen oyuncu Rana Cabbar hastaneye kaldırıldı. 78 yaşında olan ve bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda rol alan usta oyuncunun acil olarak hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alınarak tedavisine başlandığı öğrenildi. Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Süleyman Efendi karakteri ile taraflı tarafsız herksin beğenisini kazanan ve bugüne kadar özellikle tiyatro olmak üzere ömrünün büyük kısmını setlerde ve sahnelerde geçiren usta oyuncunun hastaneye kaldırıldığını oyuncu Metin Yıldız sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Usta ismin hastaneye kaldırıldığının haberini duyan sevenleri oldukça üzülürken Rana Cabbar’ın yoğun bakıma alındığı bir anda magazin basını, sosyal medya ve internet haber sitelerinde gündem oldu.

Sevgiye ihtiyacı var

Türk oyuncu sektörünün ünlü ve usta oyuncularından biri olan ve yer aldığı yapımlardaki canlandırdığı karakterlerle adeta bütünleşen ve üst düzey performans gösteren usta oyuncu Rana Cabbar rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ünlü ismin hastaneye kaldırıldığının haberini oyuncu Metin Yıldız sosyal medya hesabından duyurdu. Metin yıldız paylaşımında “çok değerli büyük oyuncu Rana Cabbar hastalandı ve Yoğun bakıma kaldırıldı. Doktoruyla görüştüm. Sağlık durumu kötü değil. İlgiye ve sevgiye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. 78 yaşında olan Rana Cabbar için sevenleri acil şifalar dileyen paylaşımlar ve mesajlar yayınladı.

Rana Cabar Kimdir?

Türk dizi ve tiyatro oyuncusu olan Rana Cabbar 1 Ocak 1945 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından tiyatroya ilgi duymaya başlayan Rana Cabbar daha sonra taşındığı Ankara’da tiyatro çalışmalarının içinde yer almış ve oyuncu olarak sahneye çıkmıştır. Bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda yer alan Rana Cabbar’ın yer aldığı yapımlar arasında, Hakkari’de Bir Mevsim, 72. Koğuş, Yer demir Gök Bakır, Beyaz Gelincik, Kabadayı, Kara Duvak, Aşk-ı memnu, Kollama, Büyük Oyun, Yaprak Döküm Hayat devam Ediyor, Çarşı Pazar, O Hayat benim, Kadın, Hercai, Baraj, Üç Kuruş ve Kaçış yer almaktadır.

10-04-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar