Yalı Çapkını Hakkında Suç Duyurusu

Yalı Çapkını Hakkında Suç Duyurusu
Star Tv ekranlarında Cuma akşamları ekrana gelen Yalı Çapkını hakkında izinsiz müzik kullandığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

OGM Pictures tarafından hazırlanan ve bu sezon başlayan reytingi yüksek başarılı yapımlardan Yalı Çapkını ünlü yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserinden Star Tv’ye uyarlanmış durumda. Her hafta Cuma akşamları ekrana gelen ve Cuma günlerinin en çok izelen yapımlarından olan Yalı Çapkını gerçek bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanmış durumda. Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı dizi dram ve aile türünde ele alınıyor ve aşk, entrika, kavga, aldatma aile içi ilişkiler gibi konulara değiniyor. Star Tv ekranlarının en çok reyting alan yapımlarından biri olan dizinin senaryosunu Mehmet Barış Günger kaleme alırken dizinin yönetmen koltuğunda ise Burcu Alptekin yer alıyor. Her hafta Cuma akşamları yeni bölümüyle ekrana gelen diziyle ilgili savcılığa bir suç duyurusunda bulunuldu.

Şarkılar Dizide İzinsiz Kullanıldı

Cuma akşamları Star Tv ekranlarında yayınlanan ve OGM Pictures tarafından hazırlanan Yalı Çapkını ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Avrupa Müzik Şirketi hak sahibi oldukları şarkıların dizide izin alınmadan kullanıldığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunulan şikayet dilekçesinde dizinin ilk bölümünde Müzeyyen Senar’a ait Kimseye Etmem Şikayet, 4. Bölümde ise Dedüblüman grubuna ait Sakladığın Bir Şey mi Var isimli parçaların izinsiz yayınlandığını tespit ettikleri belirtildi. Dilekçede Avrupa Müzik Şirketinin yapım şirketiyle görüştüklerini fakat birçok uyarıya rağmen kullanımın durdurulmadığı iddia edildi. Şarkılar üzerinden haksız kazanç elde edildiğini ifade eden müzik şirketi yapım şirketinin cezalandırılmasını talep etti.

Soruşturma Başlatıldı

Avrupa Müzik Şirketi’ne ait olduğu ileri sürülen Kimseye Etmem Şikayet ve Sakladığın Bir Şey mi Var adlı parçaları izinsiz kullandığı iddia edilen Star Tv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Yalı Çapkını hakkında savcılığa verilen şikayet dilekçesi kabu edilerek dizi hakkında iddia edilen suça ilişkin soruşturma başlatıldığı öğrenildi. OGM Pictures tarafından hazırlanan Yalı Çapkını dizisinde kullanılan bahsi geçen parçaların dizi de izinli mi yoksa izinsiz mi kullanıldığı ve parçaların denildiği gibi Avrupa Müzik Şirketi’ne mi ait olup olmadığı tespit edilecek ve buna göre gereken yapılacak. Soruşturma hakkında ilerleyen zamanlarda detaylı bilginin paylaşılacağı da ayrıca öğrenildi.

02-04-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar