Yılmaz Gruda hastaneye kaldırıldı

Yılmaz Gruda hastaneye kaldırıldı
Türk sineması ve dizi sektörünün olduğu kadar Türk Edebiyatı’nın da önde gelen isimlerinden Yılmaz Gruda hastaneye kaldırıldı.

Türk dizi ve sinema filmi sektörünün usta oyuncularından biri olan ve bugüne kadar birbirinden ünlü pek çok yapımda rol alan Yılmaz Gruda’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. 92 yalında olan ve bugüne kadar dizi ve sinema sektöründe birbirinden değerli pek çok yapımda rol alan Yılmaz Gruda bir süredir hastalıklarla mücadele ediyordu. Geçtiğimiz haftalarda da hastalık sebebiyle hastanede bir süre tedavi gören usta oyuncu hastaneden iyileştiği için taburcu edilmiş ancak hastalığı yeniden nüksetmişti. 1930 yılında dünyaya gelen ve aynı zamanda ünlü oyuncu Ayşen Gruda’nın eski eşi olan Yılmaz Gruda’nın hastalığının durumunu aynı zamanda menajeri olan Tümay Ozokur sosyal medya hesabından duyurdu.

Sağlık Bakanı’na çağrıda bulundu

1930 yılında dünyaya gelen ve aynı zamanda Ayşen Gruda’nın eski eşi olan ünlü oyuncu Yılmaz Gruda son zamanlarda sağlık sorunlarıyla çok ciddi şekilde mücadele ediyor. Bugüne kadar pek çok yapımda rol alan usta ismin hastalığını menajeri Tümay Özokur duyurdu. Tümay Özokur sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ustamız, hocamız Yılmaz Gruda Şişli Etfal Seyrantepe Kampusu kırmızı alanda yatmakta. Hekimler yoğun bakım ya da servise karar vermek üzere. 4 gün önce serviste 5 gün yatırıldı ve düzeldi diye çıkarıldı. Lütfen yoğun bakımda tedavisi yapılsın” ifadelerini kullandı. Ünlü ismin hastanede tedavi altında olduğunun duyulması üzerine pek çok oyuncu ve seveni sosyal medya hesapları üzerinden Yılmaz Gruda’ya geçmiş olsun dileklerini ileten paylaşımlarda bulundu. Ünlü ismin halen hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

Yılmaz Gruda Kimdir?

14 Temmuz 1930 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü isim Yılmaz Gruda bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda rol almıştır. Aynı zamanda şair, oyun yazarı ve yönetmen de olan usta oyuncunun kaleme aldığı şiirler farklı zamanlarda farklı dergilerde de yayımlanmıştır. 1956 yılında başladığı oyunculuk dünyasında hızla yükselen ve ünlenen başarılı oyuncu pek çok tiyatro oyununda yer almıştır. Oyuncu bugüne kadar yüze yakın yapımda rol almıştır. Bu yapımlar arasında, Dokuz Dağın Efsanesi, Düşman Yolları Kesti, Affetmeyen Kadın, Ben Bir Kanun Kaçağıyım, Karakolda ayna Var, Herkesin Sevgilisi, Sezercik Yavrum Benim, Asiye Nasıl Kurtuldu, Bitirimler Sosyetede, Gülerken Ağlayanlar, Feda Diyet, Yabancı Damat, Kavak Yelleri, Aşk Tesadüfleri Sever, Suskunlar, Galip Derviş bulunmaktadır.

13-03-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar