12 Ocak 2021 Salı reyting sonuçlarında zirvenin sahibi TRT 1 oldu!

12 Ocak 2021 Salı reyting sonuçlarında zirvenin sahibi TRT 1 oldu!
12 ocak 2021 Salı reyting sonuçları belli oldu. Dün ekrana gelen yapımlar arasında en çok izlenen dizisi TRT 1'de yayınlanan 'Masumlar Apartmanı' oldu.

12 Ocak 2021 Salı gününe ait reyting sonuçları belli oldu. Salı dizileri arasında yer alan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz , Atv'de yayınlanan Yeni Malatyaspor - Galatasaray karşılaşaması sebebiyle dün yayılanmadı. Dün ekrana gelen Survivor, Baraj, Masumlar Apartmanı ve Hekimoğlu yapımları günü hangi sırada tamamladı? Total ve AB reyting kategorilerinde ilk 10'da hangi dizi ve programlar yer aldı? Dünün izlenme verilerine dair tüm detayları sizler için derledik!

12 OCAK SALI REYTİNG SONUÇLARI BELLİ OLDU

Televizyon programlarının devamlılığında büyük önem taşıyan reyting sonuçları hergün merak ediliyor ve araştırılıyor. Total, AB ve ABC kategorilerinde dünün en çok izlenenleri belli oldu.

Total'de günü birinci sırada tamamlayan program TRT 1'de yayınlanan 'Masumlar Apartmanı' oldu. Günün diğer yapımları 'Baraj' günü ikinci sırada tamamlarken, üçüncü sırada 'Esra Erol'da' dördüncü sırada 'Fox Ana Haber' yer alırken günün diğer dizisi 'Hekimoğlu' ilk 10'da kendine yer bulamadı.

AB'de de günü birinci sırada tamamlayan program değişmedi. Sevilen dizi 'Masumlar Apartmanı' total'deki başarısını AB'de de sürdürdü. Devamında 'Fox Ana Haber' ikinci, 'Masumlar Apartmanı Özet' üçüncü, 'Malatyaspor - Galatasaray' karşılaşması dördüncü sırada yer alırken, 'Hekimoğlu' dizisi günü beşinci sırada tamamlayan yapım oldu.

ABC'de de günü birinci sırada tamamlayan program 'Masumlar Apartmanı' oldu. Dizi böylece haftayı tüm kategorilerde birinci bitirerek önemli bir başarıya imza attı. 'Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber' ikinci, 'Masumlar Apartmanı Özet' üçüncü, 'Yenimalatyaspor - Galatasaray' dörüncü, 'Survivor' beşinci sırada günü tamamladı.

TOTAL, AB, ABC1 NEDİR?

Reytingler, TOTAL, AB ve ABC1 olarak gruplara ayrılmaktadır. Her grup ayrı özellikler barındıran hanelerin verilerine göre şekillenmektedir. Reklam şirketleri en çok AB grubunu dikkate almaktadırlar. Nedeni ise bu gruba dahil olan hanelerin alım gücü ve eğitim durumlarının yüksek olmasıdır. AB grubunda yer alan hanelerin çoğu üniversite mezunu ve memurdur.

Gruplarda kategori c, d, e olarak düşmeye devam etmektedir. E grubu, eğitim ve ekonomi durumu en düşük olan haneleri TOTAL grubu ise a, b, c, d ve e kategorilerinin toplamını temsil etmektedir.

13-01-2021
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümünden 2012 yılında mezun ol .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler