19 Aralık Pazar Reyting Sonuçları: Dünün reytinglerinde Yargı, Teşkilat mücadelesi nasıl sonuçlandı?

19 Aralık Pazar Reyting Sonuçları: Dünün reytinglerinde Yargı, Teşkilat mücadelesi nasıl sonuçlandı?
19 Aralık Pazar gününe ait reyting sonuçları belli oldu. Yargı ve Teşkilat dizilerinin yeni bölümüyle ekrana geldiği dünün reytinglerinde kazanan kim oldu?

19 Aralık Pazar gününe ait reyting sonuçları TİAK tarafından açıklandı. Teşkilat ve Yargı gibi iki başarılı dizinin yeni bölümüyle ekrana geldiği Pazar gününün en çok izleneni kim oldu? Dünün reyting sonuçlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilir, yazının devamında geçen hafta pazar günü hangi dizi ne kadar reyting almış kıyaslama yapabilirsiniz.

TOTAL İLK 10 REYTİNGLERİ

Total izleyici grubunda en yüksek reytinge ulaşan yapım TRT 1'de yayınlanan 'Teşkilat' dizisi oldu. Kanal D'de ekrana gelen 'Yargı' ise zirveyi yakından takip ederek günü ikinci sırada tamamladı. Listenin devamında ana haber bültenleri yer alırken, dün Tv8'de yayınlanan 'MasterChef Türkiye'nin yeni bölümü günü sekizinci sırada tamamladı.

AB İLK 10 REYTİNGLERİ

AB izleyici grubunda da zirve değişmedi diyebiliriz. 'Teşkilat' ve 'Yargı' total izleyici grubundaki yerini koruyarak ilk iki sırada yer alan yapılar oldu. Gülbin Tosun'un sunumuyla ekrana gelen 'Fox Ana Haber Hafta Sonu' listenin üçüncü sırasında yer alarak hem en çok izlenen haber bülteni hem de Pazar gününün en çok izlenen üçüncü programı oldu. Total'de sekizinci sırada yer alan 'MasterChef Türkiye' ise ab'de günü beşinci sırada tamamladı.

20+ABC1 İLK 10 REYTİNGLERİ

20+ABC1'de zirvenin adı değişti. Total ve AB'de zirveri yakından takip eden 'Yargı' bu kategorise en çok izlenen oldu. 'Teşkilat' dizisi ikinci, 'Fox Ana Haber Hafta Sonu' üçüncü, 'MasterChef Türkiye' ise beşinci srıada günü tamamladı. 

REYTİNG NEDİR?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde bir çok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

DUYURU: Televizyon İzleme Araştırma Komitesi'nin (TİAK) ölçümlediği 19 Aralık Pazar reyting sonuçlarının detaylarını açıklamak yasak olduğu için sadece ilk 10 listeyi paylaşabilmekteyiz.

 

20-12-2021
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümünden 2012 yılında mezun ol .. devamı.. mail
Yorumlar