Aile dizi setinde ürküten kaza

Aile dizi setinde ürküten kaza
Mezarlık başında çekilecek olan ailenin vefat eden büyüğü Yusuf Soykan’ın ölüm yıldönümü  için tüm oyuncular  çekimleri bekliyorlardı, Ay Yapım’a ait arabada patlama meydana geldi.

Aile dizisinde rol olan oyuncular kimlerdir? Aile dizisinde çıkan kazada ölü ve/veya yaralılar var mıdır? Kazanın hemen sonrası dizinin yapımcısı Ay Yapım nasıl bir açıklama yaptı? Kaza hangi bölümde ve hangi sahneler esnasında yaşandı? Aile dizisi hakkında ve yaşanan kaza hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde. İşte detaylar….

Aile dizi setinde ürküten kaza

Kıvanç Tatlıtuğ, Serenay Sarıkaya, Canan Ergüder, Nur Sürer, Nejat İşler, Levent Ülgen, Umutcan Ütebay, İpek Çiçek, Mert Denizmen, Ecem Simge Yurdatapan, İpek Tenlcay, Ushan Çakır, Emel Göksu,  Yüsra Geyik gibi ünlü ve önemli oyuncuların yer aldğı Aile dizi setinde ürküten bir kaza yaşandı. Yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız’ın oturduğu Aile dizi setin 11. bölümünde efektli final sahnesinin çekimleri esnasında yaşanan kazada bazı set çalışanları yaralandı.

Efektli final sahnesi esnasında kaza yaşandı

Kendi sosyal medya hesabından Aile dizi çekim seti kazası hakkında bir duyuru yayınlayan dizi yapımcısı olan Ay Yapım setteki kaza ile ilgili hemen bir soruşturma başlatıldığını belirtti. Dizini yapım şirketi tarafından açıklanan sosyal medya paylaşımı şu şekilde: “Aile dizimizin 11. bölümünün efektli final sahnesinin çekimleri sırasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bazı çalışma arkadaşlarımızın yaralanmalarına neden olan bu olayın meydana gelmesine ilişkin olsa hata ve ihmaller ile ilgili incelemeler başlatılmıştır. Hizmet alınan şirketler başta olmak üzere her türlü araştırma ve inceleme yapılacak ve tarafımızca sonuca ulaştırılacaktır. Bütün çalışma arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

Senaryosunu Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı Aile dizisine geçmiş olasın der yaralılara acil şifalar dileriz.

Olay nasıl gerçekleşti

Aile dizisi 11. bölümü çekilirken sıra mezarlık sahnelerindeki efektli çekimlere geçildiğinde kaza yaşandı. Mezarlık başında çekilecek olan ailenin vefat eden büyüğü Yusuf Soykan’ın ölüm yıldönümü  için tüm oyuncular  çekimleri bekliyorlardı ki Ay Yapım’a ait bir arabada beklenmedik bir patlama meydana geldi. Zincirlikuyu mezarlığı sahnesi çekimleri çekilirken sahne gereği bomba yüklü araç patlatılacaktı. O anda beklenmedik şekilde kontrolsüz bir patlama meydana geldi. Tüm çekim ekibi korku dolu anlar yaşadı. O esnada rüzgarın etkisiyle alevler arttı ve büyüdü. Dizinin Cihan’ı Nejat İşler’in sakalları yandı. Ceylan karakterine hayat veren İpek Çiçek’in saçları son anda yanmaktan kurtuldu.Canan Ergüder’in saçlarında da ufak tefek yanıklar oluştu. Çekimlere ara verildi. Yaralanan kişiler kotrol amaçlı hastaneye götürüldü.

11-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar