Altan Erkekli Payitaht Abdülhamid kadrosuna katıldı

Altan Erkekli Payitaht Abdülhamid kadrosuna katıldı
Ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan Payitaht Abdülhamid'in kadrosuna güçlü bir isim dahil oldu. Altan Erkekli Payitaht Abdülhamid kadrosuna katıldı.

Bülent İnal'ın Abdulhamid Han karakteriyle başrolde olduğu Payitaht Abdülhamid TRT1'in en çok izlenen dönem dizilerinden. Sevilen dizinin son bölümünde usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Altan Erkekli Payitaht Abdülhamid dizisinde Cassel karakteriyle yer aldı. Osmanlı Devleti'nin son dönemini Sultan Abdülhamid Han'ın hikayesiyle anlatıldığı Payitaht Abdülhamid dizisi TRT1'in başarılı yapımlarından biri olarak yoluna devam ediyor.

Payitaht Abdülhamid yeni karakter

Bülent İnal, Özlem Conker, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hakan Boyav, Gürkan Uygun, Vildan Atasever, Goncagül Sunar, Süeda Çil gibi başarılı oyuncuları kadrosuna toplayan Payitaht Abdülhamid dizisinde oyuncu kadrosuna sevilen usta oyuncu Altan Erkekli de dahil oldu. Payitaht Abdülhamid dizisi 5. Sezonuyla yine çok izlenen dizilerden olurken, oyuncu kadrosu da genişliyor. Dönem dizileri arasında olan Payitaht Abdülhamid, Abdülhamid Han ve Payitaht'ta yaşanan son dönem olaylarını bir senaryoyla ekrana taşıyor.

Altan Erkekli Payitaht Abdülhamid'te kimi canlandıracak?

Payitaht Abdülhamid kadrosuna dahil olan Altan Erkekli de Payitaht'ta yaşanan entrikaların yeni kahramanlarından olan Cassel'i canlandırıyor. Erkekli'nin canlandıracağı Cassel padişah Abdülhamid'in karşısına bir yatırımcı olarak çıkıyor. İngiliz kralının yakın dostu olan Cassel aynı zamanda Alman maliyesinin de danışmanlarından biridir. Cassel Mısır'da kurduğu sömürü sistemi ile tanınıyor. Şirketleri olan Cassel Payitaht Abdülhamid'in karşısına ise bir yatırım uzmanı olarak çıkıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun mali bir düzenle yıkılacağına inanan Cassel bu uğurda kendine Payitaht'ta müttefikler bulacaktır. Son derece şık giyinen, dünya siyasetine hakim Cassel, bilgili bir karakter olarak ekrana gelecek.  

Altan Erkekli kimdir?

TRT1'de cuma akşamları yayınlanan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid kadrosuna sinema ve televizyon dünyasının güçlü isimlerinden olan Altan Erkekli katıldı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Erkekli, 1955 İstanbul doğumludur. 1982 yılında Dolap Beygiri isimli filmle oyunculuğa başlayan Erkekli, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak seyirciyle buluşuyor. Altan Erkekli 2007 yılından itibaren, seslendirme, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimleri de veriyor. Erkekli, 2020 yılında Ağır Romantik isimli sinema filminde de yer almıştı.

16-01-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar