Azize Başkomiser Okan (Tugay Mercan) kimdir?

Azize Başkomiser Okan (Tugay Mercan) kimdir?
Kanal D ekranlarının yeni dizisi Azize sezona hızlı bir giriş yaptı. Güçlü oyuncu kadrosuyla ilgi gören dizide Başkomiser Okan karakteriyle karşımıza çıkan Tugay Mercan kimdir?

Oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Hande Erçel, Mustafa Yıldıran, Mustafa Avkıran, Duygu Sarışın, Selen Öztürk, Başak Daşman ve Tugay Mercan gibi isimlerin yer aldığı Azize dizisi tutku ve heyecan dolu hikayesiyle çok yakında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği yönetmen koltuğuna Volkan Kocatürk’ün oturduğu Azize dizisinin; senaryosunu ise Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak kaleme alıyor. 3.bölümüyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan dizide Başkomiser Okan karakterini ve canlandıran oyuncu Tugay Mercan'ı yakından tanıyalım.

AZİZE BAŞKOMİSER OKAN KİMDİR?

Okan, Azize'nin yıllar önce başkomiserlik yapan babasının yardımcısıdır. Babası Alpan Ailesi tarafından öldürüldükten sonra Azize'ye sahip çıkmış yıllar geçtikçe ona bir şeyler hissetmeye başlamıştır.

TUGAY MERCAN KİMDİR?

10 Aralık 1982 tarihinde İstanbul'da doğan Tugay Mercan üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümünde okuyarak tamamlamıştır. Öğrenci olduğu yıllarda Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalışmaya başlamış ve mezun olduktan sonra da burada devam etmiştir. Birçok tiyatro oyununda oynayan Tugay Mercan televizyon hayatına ise 2009 yılında Es Es dizisiyle başlamıştır. Show TV ekranlarında yayınlanan Suskunlar dizisinde oynadığı Zeki karakteriyle tanınan Mercan daha sonra Kayıp Şehir, Tatar Ramazan, A.Ş.K, Asla Vazgeçmem ve Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi yapımlarda yer almıştır. Son olarak TV8 ekranlarında yayınlanan Kızım dizisinde Uğur Adıgüzel karakterine hayat veren oyuncu şimdi ise Azize dizisinde bir polisi canlandıracaktır. 

AZİZE DİZİSİ GENEL HİKAYESİ

Dizinin ismini aldığı başkarakter Azize (Hande Erçel) güçlü ve varlıklı bir aile olan Alpanlar'ın ailesini teker teker elinden aldığı genç bir kızdır. Yıllar önce annesi ve babası elinden alınmış kardeşiyle birlikte yaşam mücadelesi vermiştir. Azize'yi bir intikam hikayesine itecek şey ise kardeşini kaybetmek olacaktır. Ailesine bunu yapanlardan hesap sormak için yemin eden ve hayattaki tek amacına sarılan Azize'nin başına beklenmedik yerden beklenmedik bir şey gelir. Aşk! Alpanlar ailesinin oğlu Kartal ve Azize'nin aşkı bu intikam hikayesinin seyrini değiştirebilecek midir?

Azize dizisi her salı akşamı saat 20:00'da Kanal D ekranlarında!

02-12-2019
Yazar Hakkında
Gaye Develi

Gaye Develi

Gaye Develi, 28 Eylül 1999 yılında 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinden dolayı Gölcük yerine Zonguldak’ta doğmuştur. Daha sonra annes .. devamı.. mail
Yorumlar