Barış Manço'nun gerçek adını oğlu Doğukan Manço açıkladı! İşte o isim!

Barış Manço'nun gerçek adını oğlu Doğukan Manço açıkladı! İşte o isim!
Ünlü sanatçı Barış Manço'nun gerçek adının farklı olduğunu oğlu Doğukan Manço açıkladı. Gönüllerde taht kuran Barış Manço'nun bakın gerçek adı neymiş!

Ekranların en sevilen programcılarından biri olan Barış Manço, 7'den 70'e herkesin gönlüne taht kurmuş bir sanatçıydı. Yaptığı, kültür, sanat, gezi ve çocuk programlarıyla çok sevilirken şarkıları dillerden düşmüyor. Unutulmaz şarkılara imza atan Barış Manço vefatının ardından da hep güzelliklerle hatırlandı. Ünlü şarkıcı Manço, 1999 yılında vefat etmiş ve sanatçının ani ölümü herkesi üzmüştü. Kalp krizi geçiren Barış Manço, 56 yaşında hayata gözlerini yummuştu. Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ise babasıyla ilgili ilginç bilgiler paylaştı. Babasının adının önce Tosun Yusuf olduğunu söyleyen Doğukan Manço, daha sonra babasına Mehmet Manço adının verildiğini çektiği video ile anlattı.

Doğukan Manço babasını anlattı!

Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço, babasının ismi hakkında bilgiler verdiği bir video yayınladı. Video paylaşım platformu Youtube'dan paylaşılan videoda Doğukan Manço, babasının birden fazla ismi olduğu hakkında bilgiler verdi. Manço, "Barış Manço'nun Asıl İsmi" başlığıyla yayınladığı videoda babasına verilen isimeleri nedenleriyle birlikte açıklıyor. Ayrıntılı bir video hazırlayan Doğukan Manço videosunu fotoğraflar ve animasyonlarla renklendirdi. Halasından aldığı bilgileri aktaran Manço, babası ile ilgili zaman zaman benzer videolar çekeceğini de belirtti.

Babamın ilk adı…

Babası hakkında doğru bilgilerin paylaşılması için video çektiğini belirten Doğkan Manço babasının isminin nereden geldiğini şöyle anlatıyor; "II. Dünya Savaşı sırasında amcam dünyaya geliyor, gündeme yönelik olarak ‘Savaş’ ismi konuluyor. Yıllar sonra insanlar artık barış özlemiyle savaşın bitmesini beklerken babam doğuyor. Babamın ilk ismi ‘Mehmet’, dedesi Mehmet Abdi Manço’dan geliyor. Halam İnci Manço’dan dinlediğim kadarıyla; 1942’de kuzenleri Yusuf Ulcay vefat etmiş, 1943’te babam doğmuş. Onu da anmak üzere babamın ismine ‘Yusuf’ eklenmiş. Bu kadarla da kalmamış. 5.5 kiloya yakın doğduğu için hastanede hemşireler ‘Bunun adı Tosun olsun’ demişler. Ve ismi kayıtlara ‘Tosun Yusuf Mehmet Barış Manço’ olarak geçmiş. 1954’te ortaokula geçiş sınavına girerken nüfus müdürlüğüne gidip ‘Tosun Yusuf’ ismini çıkartmışlar."

Barış Manço herkesin babası

Barış Manço'nun Doğukan ve Batıkan adlı iki oğlu vardı. Doğukan Manço, çektiği videoda tüm çocukların babası olduğunu vurguluyor ve bu duruma alıştıklarını belirtiyor. Barış Manço TRT'de yaptığı çocuk programlarıyla bir dönemin tüm çocuklarının dikkatini çekmiş ve sevgisini kazanmıştı.

21-06-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar