Başım Belada dizisi niçin erken final yapıyor?

Başım Belada dizisi niçin erken final yapıyor?
Başım Belada dizisinin yapımcı şirketi olan Baba Yapımı arayan ATV dizinin 5 bölümlük sözleşmenin uzatılmasına gerek olmadığını söyleyerek  dizi hakkında üzücü karar verilmiş oldu.

ATV’nin yeni başlayan dizisi Başım Belada için rekor sayılacak bir süre içinde final kararı verildi. 5 Mart’ ta başlayan dizi için 2. Bölümün hemen ardından yayıncı kurum olan ATV final kararı verip anlaştıkları ilk 5 bölümün ardından çekimlerin durdurulması istendi.

Başım Belada dizisi niçin erken final yapıyor?

ATV'nin yeni dizisi Başım Belada başladıktan sonra oyuncular ancak 8 gün çekimler için sete çıkabildiler. Türk dizi sektöründe bu kadar hızlı alınan bir final kararı olmadı.

Başım belada dizisi ilk bölümünde beklenenden çok daha düşük bir reyting alarak hem yayıncısını hem de yapımcı şirketini hayal kırıklığına uğrattı. Depremin ardından reklam gelirlerinin bu kadar düşük olduğu bir dönemde Başım Belada dizisinin yayın hayatına başlaması çok büyük bir risk ve hataydı. Sosyal medya izlenmeleri beklentilerin altında kalan dizinin ilk bölüm reytingi ancak 2 olmuş ve bir sonraki 2. Bölümde belki düzelir derken 1,8 reyting alınca fişi hemen çekiliverdi. Başım Belada dizisinin yapımcı şirketi olan Baba Yapımı arayan ATV yönetimi dizinin 5 bölümlük sözleşmesinin uzatılmasına gerek olmadığını söyleyerek  dizi hakkında üzücü karar verilmiş oldu.

Kertenkele dizinsin performansı beklentisi boşa çıktı

Başım Belada dizisinin daha önce oldukça büyük reytinglere ulaşan Kertenkele dizisi benzeri bir performans beklentisinin boşa olduğunu çok çabuk gördü ve erken kararını verdi.

Başım Belada dizisi bir gençlik  veya yaz dizisi olarak yayınlansa farklı bir performans sergileyeceği öngörülüyor. Yanlış tercihler ve zamanlama yüzünden yaklaşık 20 profesyonel oyuncu 40 teknik ekibin emek ve ümitleri heba olmazdı . Senaryosu ve hikaye örgüsünün heyecan, dram ve aksiyon olmaması en büyük eleştirilen hususların başında geliyor .

2 Nisan Pazar gününden önce de final yapabilir

Dizinin 2 Nisan Pazar 2023 te final yaparak ekranlara veda etmesi planlanıyor. 5. Bölümü ile ekranlara veda etmesi düşünülen dizinin belki de daha erken ekranlara veda edebileceği de öngörülüyor. Başım Belada dizizi reytinglerde 1’inde altına düşerse bu öngörünün gerçekleşme ihtimali hiç de yabana atılır gibi değil. Yani ATV parasını ödediği bölümleri dahi yayınlayamayabilir .

27-03-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar