Başrolünde Farah Zeynep Abdullah’ın Yer Aldığı Bergen Filminin İlk Fragmanı ve Afişi Yayınlandı!

Başrolünde Farah Zeynep Abdullah’ın Yer Aldığı Bergen Filminin İlk Fragmanı ve Afişi Yayınlandı!
‘Bergen’in hayatı film oluyor. Başrolde Farah Abdullah ve Erdal Beşikçiolu’nun oynadığı film Şubat ayında vizyona girecek. ilk fragmanı ve afişi yayınlandı. Filmin detayları…

Arabesk müziğinin sevilen ismi ‘Acıların Kadını’ lakaplı ‘Bergen’in acı dolu hayatı film oluyor. Film Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yönetmenliğinde çekiliyor. Senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema kaygusuz yazdı. Yapımcılığını Mine Şengöz üstlendi. Filmde ‘Bergen’i oynayacak kişi Farah Zeynep Abdullah. Bergen’in eski eşi ve ölümüne sebep olan Halis Serbes’i ise Erdal Beşikçioğlu oynayacak. Filmin diğer oyuncuları ise şöyle, Tilbe Saran, Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Suzan Kardeş, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin ve Nurcan Eren. Filmin müziklerini ise Mazlum Çimen hazırladı. Filmin Danışman Kadrosunda ise; Psikiyatr Cemal Dindar, Sosyolog Meral Özbek, Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, Edebiyatçı Murat Özyaşar, Edebiyatçı Yavuz Ekinci bulunuyor.

Filmin nerede çekildiği henüz belli değil ama ilk vizyon tarihi belli oldu. Şubat 2022 tarihinde film vizyonda.

Sanatçının filmde sadece ‘kurban’ edilmesi değil, müzisyen yönü ön plana çıkartılacak, bir ‘kahraman’ olarak anlatılacak. Çekimlerin sonuna doğru gelinirken filmin ilk fragmanı ve ilk afişi yayınlandı. Merakla beklenen tanıtımı seyirciyle buluştu.

Bergen Filminin Tanıtımı:

Acıların Kadını Bergen Kimdir? Bergen’in Hayatı

1960 ta Mersin’de dünyaya gelen sanatçının gerçek adı Belgin Sarılmeşer’dir. Anne babası ayrı bir aileden gelen bergen, daha sonra Ankara’da yaşamına annesiyle devam etti. Ankara Devlet Konservatuarında Piyano bölümüne girmesine rağmen maddi zorluklardan dolayı okuluna devam edemedi. Bir işe girip çalışması gerektiğinden yaşını büyütmek zorunda kalıp PTT de işe başladı. Arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği bir gece kulübünde sahneye çıkan sanatçı, sesinin orada beğenilmesiyle kendisine ilk sahne teklifi geldi. 1979 da Feyman Gece Kulübü’nde Türk Sanat Müziği ve Türk Hafif Müziği seslendirmek üzere ilk sahnesini aldı.

Ölümüne Sebep Olan Halis Serbes’le Tanışmasının Ardından Yaşadıkları

İş için Ankara’dan Adana’ya giden Bergen burada Halis Serbes’le tanıştı. Çok geçmeden evlendiler. 1982’de ‘Şikâyetim Var’ uzun çalar plak’ını çıkardı. Sanatçılık kariyeri hızla yükseldi. Fakat bu arada eşinden şiddet görmeye başlayan bergen evden defalarca kaçmak durumunda kalmıştı. İzmir de çalışırken 1982 yılında yüzüne kezzap atıldı. Bu olayı azmettirme suçu ile yaşatan kişi kocası Halis Serbes’ti. Bu olayın ardından bir gözünü kaybeden sanatçının vücudunda da yanıkları vardı. Bir süre tedavi görmek zorunda kaldı. Tedavisinin ardından besteci Cengiz Özşeker tarafından ikna edilerek sahneye yeniden çıkmaya başladı. Cengiz Özşeker ise herkesçe bilinen ‘kim bilir?’ şarkısının bestecisidir, bu şarkı ile Kibariye de meşhur olmuştur. Sahnelere yeniden dönen Bergen, 3 yıl kadar patronu Özşeker’in pavyonunda şarkı söyleyerek, onunla birlikte de ilk demo kasetini de çıkarttı ‘Kardeşiz Kader’. Demoyu dinleyen ve beğenen Yaşar Kekeva, Bergen’i İstanbul’a davet ederek, şöhrete kavuşmasına bir adım daha yaklaştırdı. İlk profesyonel plağını ‘İnsan Severse’yi çıkardı. 1986 da ‘Acıların Kadını’ şarkısıyla beklenilen üne kavuştu. Büyük ilgiyle karşılanan albüm, tüm ülkeye tanıtılmak için turnelere çıkıldı. Nisan 1989 tarihinde eşinden boşandı. Boşandığı eşi ise Bergen’i Adana’ya gittiği 15 Ağustos 1989 tarihinde kurşunlayarak öldürdü. 30 yaşında 6 kurşun ile öldürülen sanatçının naaşı memleketi Mersin’e gömüldü. Bu kısa hayatına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video film sığdırdı.

25-12-2021
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar