Fenomen Danla Bilic’ten eski kameramana ifşa davası!

Fenomen Danla Bilic’ten eski kameramana ifşa davası!
Magazin dünyası ifşalarla çalkalanırken son ifşa Danla Bilic’ten geldi. Çektiği makyaj videolarıyla fenomenleşen Danla Bilic’ten eski kameramanına ifşa davası gündemi sarstı.

Korona virüs nedeniyle evlere hapsolmamız insanımızın psikolojisini bozdu. Magazin dünyası ardı ardına patlayan ifşa skandallarıyla çalkalanırken son ifşa Danla Bilic’ten geldi. Çektiği makyaj videolarıyla Instagram'da 5 milyon kişi tarafından takip edilen Danla Bilic’ten eski kameramanına ifşa davası gündeme bomba gibi düştü. Kameramanı Sinan Binay'la çektikleri videolar sayesinde kısa süresinde tanınan Danla Bilic neden aynı kameramanı dava etti? Kameraman Sinan Binay kendisinden şikâyetçi olan Danla Bilic’e nasıl tepki gösterdi? Şimdi detaylar

Fenomen Danla Bilic’ten eski kameramana ifşa davası!

Magazin dünyası birbiri ardınca patlak veren ifşa skandallarıyla çalkalanırken son ifşa Danla Bilic’ten eski kameramanı Sinan Binay’la ilgili geldi. Kameraman Sinan Binay’ın bir kızla yaptığı konuşmasını sosyal medya hesabından yayınlayan Danla Bilic’e çok sert karşılık veren Sinan Bilay fenomen Danla’dan şikayetçi oldu. Karakola giden Sinan Bilay, Danla Bilic fanları tarafından hakarete uğradığını kendisine yüzlerde mesaj geldiğini bildirerek Danla Bilic fanlarının ahlaksızca saldırısına uğradığını açıkladı. Yanında çalıştığı Danla Bilic'le yollarını ayıran Binay, Youtube'da açtığı kanalda bir video yayınlamış ve fenomen Bilic'in sattığı ürünlerin gerçek ücretlerini söyleyerek müşterilerini dolandırdığını iddia etmişti.

Karşılığı sert oldu!

Uğradığı şoku çabuk atlatan Danla Bilic olay patlak verir vermez soluğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında aldı ve eski kameramanı Sinan Binay'ı şikâyet etti. Ünlü fenomen karakolda verdiği ifadede 'youtube.com' adlı internet sitesinde video içeriği ürettiğini, bir internet sitesi üzerinden kozmetik ürünler sattığını delilleriyle ifade etti. Danla Bilic’in verdiği dilekçeye göre Sinan Binay  kameraman/montajcı olarak yanında çalıştı. Ardından video yayınlayarak kendisine "rujcu, karabasan" ve diğer kameramanı Arda Kofoğlu'ndan "patrişko- beni kovmak g.t ister " gibi hakaret içeren paylaşımlarda bulundu. Kendine ait sitede Sinan Bilay’ın sattığı ürünlerinin fiyatlarını ifşa ederek firmanın müşterileri dolandırdığı imalarında bulunduğunu iddia eden Bilic, nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Sinan Bilay’dan şikâyetçi oldu

Hakaret değil espriydi

Şikâyet üzerine İstanbul Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Sinan Binay karakola çağrılarak ifadesi alındı. İfade veren Sinan Binay, 'Arda Kofoğlu'nun yanında kameraman montajcı olarak çalıştığını, sigortasının eksik yatırıldığını ve fazla mesai ücretlerinin de verilmediğini öğrendiğini söyleyerek kendini savundu. Sinan Binay ayrıca ifadesinde kendini şöyle savundu. “Buradan ayrıldıktan sonra başka iş yerinde çalışmamı engelleyecek davranışlar sergiledi. Videoda Bilic'in hakkımdaki iddialarına açıklık getirdim. Söz konusu hakaretleri ise çalışma zamanındayken de espri amaçlı kullanıyorduk.”

Uzlaşamadılar

Dosya, uzlaştırma büroya gönderildi ancak Danla Bilic ve Arda Kofoğlu, Sinan Binay'la uzlaşamadı. Bunun üzerine Savcılık Binay hakkında “Hakaret ve Ticari sır niteliğindeki bilgi veya belgeleri açıklamak' suçundan 5 yıla kadar dava açtı. Canlitv olarak gelişmeleri takipçilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

22-05-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı..
Yorumlar