Ferdi Tayfur Duvar Davasını Kaybetti

Ferdi Tayfur Duvar Davasını Kaybetti
Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur Villasının istinat duvarını yapan şirketle olan alacaklı davasını kaybetti. Mahkeme Ferdi Tayfur’un 24 Bin 900 TL ödeme yapmasına hükmetti.

Magazin dünyasının önde gelen isimleri sık sık mahkeme haberleriyle gündeme geliyor. Kimi ünlüler birbiriyle mahkemelik olurken kimileri de komşuları ya da başka kişilerle mahkemelik olabiliyor. Müzik dünyasının önde gelen isimlerinden olan ünlü isim Ferdi Tayfur’un mahkemelik olduğu bir şirketle olan davasında mahkeme karara vardı. Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur Sarıyer’deki villasının eskiyen istinat duvarını yeniletip eksik ücret ödediğini iddia eden Aksu Grup Gıda Şirketinin açtığı davayı kaybetti. Mahkeme ünlü isim Ferdi Tayfur’a şirkete ödenmek üzere 24 Bin 900 TL ödemesine hükmetti. Mahkeme kararının öğrenilmesi magazin basınında ve sosyal medyada geniş yer alırken ünlü isimden kararla ilgili bir açıklama henüz gelmedi.

İstinat Duvarı Davasını Kaybetti

Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur ile villasının istinat duvarını yaptırdığı şirket arasındaki dava bugün neticelendi. Ünlü isim 2017 yılında Sarıyer’deki villasının eskiyen istinat duvarının yenilenmesi için bir inşaat şirketiyle anlaştı. Daha sonra taraflar arasında anlaşmazlık yaşanınca inşaat şirketi işi bıraktı. Bunun üzerine sadece istinat duvarının kesim işini yapması gereken Aksu Grup işin tamamını bitirdi. Şirket 21 metre uzunluğundaki kesimi ve yeniden inşası için 55 Bin TL harcadığını, Ferdi Tayfur’un ise kendilerine 30 Bin TL, işi bırakan inşaat şirketine de 10 Bin TL, toplamda 40 Bin TL ödeme yaptığını iddia etti. Aksu Grup Ferdi Tayfur’dan %18 KDV ile birlikte toplam 64 Bin 900 TL ödeme talep etti. Ancak ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur istinat duvarının yapımının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen 24 Bin 900 TL’yi ödemedi. Bunun üzerine Aksu Grup Ferdi Tayfur aleyhine icra takibi başlattı.

Mahkeme Kararını Verdi

Tüm bu yaşananlar üzerine ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur borcu olmadığını belirterek icra takibini durdurdu. Aksu Grup’un avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak Ferdi Tayfur’un itirazının iptalini ve icra inkar tazminatına hükmedilmesini talep etti. Mahkeme davayı kabul ederek Ferdi Tayfur’un 24 Bin 900 TL ödeme yapmasına karar verdi. Böylece ünlü isim Ferdi Tayfur’un İstinat duvarı davasını kaybettiği Aksu Grup’a 24 Bin 900 TL ödeme yapmasına karar verildi. Ünlü isim konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

16-04-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar