Fox TV’den Yeni Karadeniz Dizisi: ‘Asiye’

Fox TV’den Yeni Karadeniz Dizisi: ‘Asiye’
Fox TV kanalı için, NTC Medya tarafından yeni Karadeniz dizisi çekilecek. Yeni Sezon için ekranlara gelecek dizinin adı ‘Asiye’ peki, dizinin konusu ne? İşte yeni dizinin detayları

Yaz arası veren dizilerden sonra 2-3 ay yayınlanacak yazlık diziler ekranlarda boy göstermeye başladı. Eylül ayı itibariyle başlayacak yeni sezon için kanallar hazırlıklarını sürdürüyor. Sezon başlayınca birçok dizinin ekranlara gelmesi ile büyük bir rekabet yaşanacak. Bu rekabete iddialı bir yapımla girmeye hazırlanan kanallardan biri de Fox TV oldu. Fox’un gençlik projesi Tozlu Yaka’nın ardından Mehmet Yiğit Alp’in patronu olduğu NTC Medya yeni bir dizi daha hazırlıyor. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre NTC Medya’nın yeni dizisinin adı ‘Asiye’. Bir karadeniz dizisi olacak Asiye’nin yönetmen koltuğunda bol ödülllü usta yönetmenlerimizden Cemal Şan oturacak. Fox’un yeni dizisi Asiye’nin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var? Merak ediliyor. İşte yeni dizi Asiye’nin merak edilenleri…

 

Asiye Dizisinin Konusu Ne? 

NTC Medya tarafından Karadeniz bölgesinde çekilecek olan Asiye dizisi, Asiye adlı Karadenizli bir kızın hayatını konu ediniyor. Asiye 30’lu yaşlarında kulağında kulaklıklarıyla müzik dinleyip çay toplayan çok güçlü ve özel bir kadının etkileyici hikayesini ekrana taşıyacak.

 Asiye Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

 Asiye dizisinin henüz oyuncu kadrosu belli olmadı. Ancak, Karadeniz bölgesinde çekilecek olan Asiye dizisinin oyuncu seçimleri başladı.

Dönem dönem kanallarda Karadeniz dizilerinin yayınlandığı ve o dizilerin dikkat çektiğini biliyoruz. Geçtiğimiz sezonda böyle bir dizi yayınlanmayınca bu noktada bir eksiklik olmuştu ancak NTC Medya bu boşluğu önümüzdeki sezon Fox TV için çekeceği Asiye dizisi ile dolduracak. Karadeniz dizileri genellikle durum komedisi ve dram türünde olup içiçe geçmiş şekilde ekrana taşınınca çok başarılı işler çıkıyor. 

Oyuncu seçimleri başlayan dizinin özellikle başrolü olan Asiye karakterini canlandıracak isim çok önemli. Dizinin başarısını da etkileyecek olan isim kim olabilir? Sorusuna sosyal medyada çeşitli öneriler geldi. Daha önce de çekilen Karadeniz dizilerinden ve ya filmlerinden başarılı isimler örnek gösterildi.

İlk isim, Atv ekranlarında 3 sezon 64 bölüm yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinde, yine ‘Asiye’ ismi ile rol alan ve dizinin en sevilen karakterlerinden olan Öykü Gürman önerildi. Karadeniz dizilerine çok yakışacak bir isim olarak gözüküyor.

İkinci isim, Show Tv ekranlarında 2 sezon 64 bölüm ekranlara gelen Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisinde, ‘Yıldız Kadıoğlu’ karakteriyle yine çok sevilen isim, güzel oyuncu Aslıhan Güner oldu.

 

Üçüncü isim ise, bir sinema filminden geldi, 2010 yılında Yüreğine Sor isimli filmde ‘Esma’ karakterine hayat veren doğal güzelliğiyle ve filmdeki Karadenizli karakterine yakışan görüntüsü ile Tuğba Büyüküstün oldu.

Şimdilik bunlar izleyiciler tarafından öneriler ancak, aynı zamanda önerilen bu oyuncuların farklı projelerde de isimleri geçiyor. Bundan dolayı isteselerde yer alamayabilirler. Oyuncu seçimleri başlayan dizide yakın bir zamanda Asiye karakterine hayat verecek isim belli olacaktır.

Asiye dizisi önümüzdeki sezon Ekim Ayı gibi Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

30-06-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar