Gain’den Büyük Atak! Disney Plus’ın Dizilerine Talip Oldu

Gain’den Büyük Atak! Disney Plus’ın Dizilerine Talip Oldu
Geçtiğimiz günlerde el değiştiren ve Rams Grubuna geçen Gain sektöre bomba gibi dönüyor. Platform birbirinden çarpıcı yapımları seyirciyle buluşturacak.

Geçtiğimiz haftalarda el değiştiren internet yayın platformu Gain Medya bu süre içinde son hazırlıklarını yaparak yeni sahipleri ile yeniden sektöre dönmek için son hazırlıklarını yapıyor. Türkiye’nin yerli ve ilk internet yayın platformlarından olan Gain bugüne kadar iddialı projeleri aboneleriyle buluşturdu. Geçtiğimiz haftalarda el değiştiren platform yeniden ve daha güçlü bir şekilde sektörde yer almak için büyük bir atılım hazırlığında. Yönetim kurulunu baştan sona değiştiren Gain sektörün iddialı platformlarından olmak için son hazırlıklarını yapıyor. Yeni projeleri değerlendirmeye alan platform ayrıca geçtiğimiz günlerde yerli içerik alımını ve yayınını durduran Disney Plus için çekilen ancak yayınlanmayan projelere de talip oldu. Bu son gelişme sektörde adeta bomba etkisi yaratırken çekilen ancak yayınlanmayan projelerin yayınlanması ev seyirciyle buluşması için de bir fırsat doğmuş oldu.

Disney Plus’ın Yapımlarına Talip Oldu

Ülkemizde internet yayın platformlarının ilklerinden olan ve tamamen yerli sermaye ile kurulan internet yayın platformu Gain geçtiğimiz haftalarda el değiştirmişti. Bu değişiklikle birlikte sektörde iddialı bir konuma gelmek için çalışmalara başlayan Gain ilk olarak yapılanmasında yeniliğe gitti. Yönetim kurulunu değiştiren şirket eskiden de yönetim kurulunda olan Salih Aksu ile yola devam etme kararı alırken şirketin CEO’su da Salih Aksu oldu. Platform ilk olarak yeni ve iddialı projeler için teklifleri kabul etmeye başlarken aynı zamanda geçtiğimiz günlerde bir karar alarak yerli içerik alım ve yayınını durduran Disney Plus’ın çekilen ancak yayınlanmayan projelerine de talip oldu. Organize İşler ve daha pek çok iddialı projeyi yayınlamak için görüşmelere başlayan Gain’in bu hamlesi sektörde bomba etkisi yarattı. Disney için hazırlanan ve ünlü isimlerin başrolünde yer aldığı pek lok proje Disney’in aldığı kararla yayınlanmama tehlikesi yaşamaya başlamıştı. Gain’in bu hamlesi bu projeler için yeniden umut oldu.

Yönetim Kurulu Değişti

Türkiye’nin ilk dijital platformlarından olan ve bugüne kadar pek çok iddialı projeyi seyirciyle buluşturan Gain geçtiğimiz haftalarda el değiştirerek Rams Grubu tarafından satın alınmıştı. Bu el değiştirmenin ardından çalışmalarına başlayan Rams grubu platform için yeni bir yönetim kurulu belirledi. Belirlenen yönetim kurulunda, Salih Aksu, Ferat Bilgin, Oğuzhan Uğur, Deniz Ülke Arıboğan, Rana Denizer, Erkan Kilimci, Kadir Kurtuluş, Cemalettin Kömürcü ve Behice Özdemir yer alıyor. Platform çok yakında iddialı ve yeni projeleri seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

20-07-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar