Gönül Dağı'nın Zahide'si Ecem Özkaya diziden neden ayrıldı?

Gönül Dağı'nın Zahide'si Ecem Özkaya diziden neden ayrıldı?
TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve cumartesi akşamları ekrana gelen Gönül Dağı’nın oyuncu kadrosunda yer alan Ecem Özkaya diziden neden ayrıldı?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve bu sezon dördüncü sezonu ile ekranlara gelen sevilen dizi Gönül Dağı sezonun ilk bölümüyle geçtiğimiz cumartesi akşamı seyircisiyle bir araya geldi. Yayınlandığı dönem boyunca kanalın ve cumartesi akşamlarının en çok seyredilen ve reytinglerde lider olan Gönül dağı için bu sezon final sezonu olarak planlanıyor. Yahya Samancı tarafından yönetilen dizi Köprü Film tarafından hazırlanıyor. Gedelli adlı kurgu bir kasabada yaşanan olayları anlatan ve daha çok insan hikayelerine odaklanan Gönül Dağı yeni yayın dönemine başlarken hikayesinde 8 yıllık bir zaman atlaması yaşadı. Hikayede yaşanan bu zaman atlaması dizide bazı isimlerin kadrodan çıkarılmasını gerekli kılarken bazı oyuncular da dizinin kadrosuna dahil oldu. Dizinin başından beri hikayede yer alan başarılı oyuncu Ecem Özkaya da diziyle yollarını ayıran isimler arasında yer aldı.

Zahide veda etti

Köprü Film tarafından hazırlanan ve bu sezon dördüncü sezonuyla ekranlara gelen TRT 1’in sevilen ve reytingi yüksek dizisi Gönül Dağı kaldığı yerden yayınına devam ediyor. Yeni sezonu açan Gönül Dağı’nda iki ismin veda etmesi dikkatleri çekti. Bu oyuncular Zahide karakteri ile Ecem Özkaya ve Elif karakteri ile Zümre Meğreli olurken seyirciler bu karakterlerin ayrılması sebebiyle oldukça üzüldü. Diziye veda etme sebepleri olarak senaryoda hikayelerinin bitmesi olarak belirtilen oyuncuların zaman atlaması sebebiyle başka bir yere taşındılar şeklinde seyirciye verildi. Zahide’nin oğlu Erkan’ın bir okulu kazandığı için onunla gittiği belirtilirken Elif’in ise tayininin çıktığı belirtildi. Öbür taraftan dizide Zahide ile evli olan Sefer’in oldukça üzgün olduğu ve yalnız kaldığında ağladığı dikkatleri çekti. Ayrıca Elif’le evli olan Doktor Kenan’ın ise Elif’in yanına gitmek için hazırlık yaptığı ve tayin istediği de dizide işlendi.

Ecem Özkaya’dan veda paylaşımı

Öbür taraftan Gönül Dağı’nda üç sezon yer alan başarılı oyuncu Ecem Özkaya diziden ayrılması sebebiyle sosyal medya hesabından bir veda paylaşımı yayınladı. Oyuncu paylaşımında “Dile kolay 3 yıl. Çok yol, fazla emek ve sayısız hikaye... Teşekkürler Gönül Dağı, yolun açık olsun. Bu zamana kadar çalıştığım tüm ekip arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum. Ve Zahide! Birbirimizi giydiğimiz her an müthiş şeyler öğrendim senden. İyi ki geçtin hayatımdan” ifadelerini kullandı.

11-09-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar