Kızılcık Şerbeti dizisinin cezası iptal oldu

Kızılcık Şerbeti dizisinin cezası iptal oldu
Kalan ceza için Ankara 22. İdare Mahkemesi karar verdi ve Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK tarafından kesilen cezayı ağır bularak iptal etti.

Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜk tarafından niçin ceza verildi? RTÜK’ün verdiği cezalar ne idi? Ankara 22. İdare Mahkemesi’nin son kararı ne oldu? Gold Film’in avukatının itirazının sonucu ne oldu? Dizinin son bölümünde neler oldu? Dizi ne zaman yayınlanacak?Detaylar yazımızda…

Kızılcık Şerbeti dizisinin cezası iptal oldu

Show TV’nin geçen sezon ilgi ile izlenen Kızılcık Şerbeti dizisinden sevindiren haber geldi. Geçen sezon gerdek gecesi sahnesindeki şiddet sahneleri ile RTÜK tarafından ağır şekilde cezalandırılan diziye 5 hafta durdurma cezasının yanı sıra en üst sınırdan para cezası da verildi. Hatta dizi bir kaçç hafta yayınlanmayınca rakip dizilerden bile Kızılcık Şerbeti dizisine büyük desteklet geldi. Daha sonra Show TV RTÜK ‘ün bu kararını mahkemeye verdi. Ve mahkeme dizinin devamına karar verdi de dizi ekranlara döndü. Kalan ceza için Ankara 22. İdare Mahkemesi karar verdi ve diziye kesilen cezayı ağır bularak iptal etti.

RTÜK niçin ceza verdi?

Dizinin sevilen karakterlerinden başarılı oyuncu Ceren Karakoç’un canlandırdığı Nursema karakteri zorla evlendirilmişti. Evlendiği gece evlendirildiği adam tarafından pencereden itildiği sahneye karşı RTÜK duyarsız kalmamış ve kadına şiddet öğesi içerdiği gerekçesi ile en süt sınırdan idari para cezası ve 5 kez yayın durdurma cezası verilmişti. RTÜK tarafından verilen cezanın Ankara 22. İdare mahkemesi tarafından bozulması yeni sezon için son sürat hazırlıklara başlayan ekibi ve oyuncu kadrosunu sevince boğdu. 2 hafta yayınlanmayan dizi yerine RTÜK’ün gönderdiği belgeseller yayınlandı. Kalan 3 bölüm için ceza uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu idi. Avukat Hakan Ayranpınar’ın temsil ettiği Gold Film karara itiraz etmişti. Mahkeme cezayı iptal edildi ve kalan 3 hafta yayın durdurma cezası kalkmış oldu.

Sezon finalinde ne oldu?

Sezon finali 29. Bölümde yapılan Kızılcık Şerbeti Eylül Ayında başlayacak. Dizinin sezon finali bölümünde Fatih’in kendini aldattığını anlayan Doğa boşanacağını açıkladı. Bu açıklama ailede kaosa yol açtı. Alev ile Pembe birbirine girdi. Ömer ile Kıvılcım doğumu başlayan Doğa’nın yanına giderken bir trafik kazası geçirdi.Anonslarda bir ölü bir yaralı var denmesi acaba ölen Ömer mi, Kıvılcım mı sorusunu akıllara getirdi. Yeni sezonda bu iki isimden biri diziye veda edecek gibi görünüyor.

 

30-08-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar