Leyla ile Mecnun’da Kullanılan Erdal Bakkal’ın Yeri Mahkemelik Oldu

Leyla ile Mecnun’da Kullanılan Erdal Bakkal’ın Yeri Mahkemelik Oldu
Çekimleri yeniden başlayan Leyla ile Mecnun dizisinde bir sorun bitiyor bir sorun başlıyor. Dizide şimdi de Erdal Bakkal’ın mekanı sorunu yaşanıyor.

Ekranların fenomen haline gelen yapımlarından olan Leyla ile Mecnun’un yeni bölümlerinin çekimleri devam ediyor. Exxen için çekilen ve seyircinin de büyük bir merak ve heyecanla beklediği yeni Leyla ile Mecnun bölümleri ne zaman yayınlanacak tam olarak belli olmadı. Ancak dizi dünyasında ve magazin ve sosyal medyada sık sık diziyle ilgili haberler yapılıyor. Bu haberler ne yazık ki çoğu zaman olumsuz oluyor. Dizinin yapılmasına karar verildiği günden itibaren aksilikler ve sorunlar bir türlü bitmiyor. Önce dizinin eski kadrosunun yeniden bir araya getirilmesinde sorunlar yaşanmış ve Erdal Bakkal karakterini canlandıran Cengiz Bozkurt’la ve ardından Aksakallı Dede karakterini canlandıran Köksal Engür’le sorunlar yaşanmıştı. Bu oyuncularla sorunlar aşıldıktan sonra bu sefer de yeni Leyla karakterini canlandıracak Deniz Işın’la ilgili bir sorun çıkmış ve bu da aşılmıştı. Son olarak ise dizide önemli bir karakter olan Erdal Bakkal’ın (Cengiz Bozkurt) kullandığı mekan olan bakkal dükkanıyla ilgili bir sorun yaşandı.

Bakkal Yeri Mahkemelik Oldu

Leyla ile Mecnun’un yeni bölüm çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Dizinin oyuncu kadrosu sıcaklara rağmen tam kadro çekimlerde ve dizi yine tüm sıcaklığı ile seyirci karşısına çıkacağı günü bekliyor. Ancak dizinin başı sorunlardan da bir türlü kurtulmuyor. Dizide şimdi de Erdal Bakkal’ın kullandığı yerle ilgili sorun çıktı. Bu mekanı kullanmak isteyen yapım şirketi bu yerin eskisi gibi olmadığını ve mekanın mahkemelik olduğunu öğrendi. Dizinin 10 yıl önce kullandığı mekanın sahiplerinin İl Özel İdaresi ile mahkemelik oldukları öğrenildi. Bu sebeple bu mekanın kullanılması sırasında sorun çıktı. Sorunun aşılmasına çalışıldı ancak herhangi bir çözüm bulunamadı. 10 yıl önce kullanılan mekanın ayrıca oldukça tahrip olduğu da görüldü. Bunun üzerine yine aynı mekana benzer yer aramaya başlandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in devreye girmesiyle belediye sınırları içinde başka bir mekan bulundu ve burası eski Erdal Bakkal’ın mekanına bire bir benzeyecek şekilde yeniden inşa edildi. Böylece mahkemelik olan yerin bir benzeri yapılarak sorun çözüldü.

İlk Fragman Yayınlandı

Bu arada çekimleri tüm aksiliklere rağmen devam eden ve seyircinin merakla beklediği Leyla ile Mecnun’un ilk tanıtımı da yayınlandı. Exxen’de yayınlanacak tanıtım seyirciden tam not alırken dizinin ne zaman ekrana geleceği ise henüz belli olmadı. Fragmanda yakında ibaresi dikkat çekerken yeni bölümlerin Ağustos ayı sonlarında ekrana gelmesi bekleniyor.

21-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar