Uyanış Büyük Selçuklu ile Anlaşan Fahriye Evcen Dizi İçin Özel Eğitim Alıyor

Uyanış Büyük Selçuklu ile Anlaşan Fahriye Evcen Dizi İçin Özel Eğitim Alıyor
Uyanış Büyük Selçuklu ile anlaşan güzel oyuncu Fahriye Evcen dizi için kapma girerek özel bir ekipten aksiyon dersleri alacak.

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz sezon ekrana gelmeye başlayan ve pazartesi akşamları yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu büyük ses getirmiş ve dizi reyting rekorları kırarak gün birinciliğini kimselere bırakmamıştı. Dizi aksiyon ve savaş sahneleriyle büyük ilgi toplarken bu alanda dünyaca ünlü kişilerle çalışılmış ve bu sahnelerin en iyisi olması için her şey yapılmıştı. Yapım şirketi Akli Film bunun için henüz dizi başlamadan önce oyunculara özel olarak kılıç kullanma, savaş, at binme ve yakın dövüş gibi eğitimler aldırmış ve bunun faydalarını da fazlasıyla görmüştü. Dizide rol alan oyuncuların özellikle savaş sahnelerindeki kılıç kullanmaları diğer Türk dizilerine göre oldukça üst düzeye olarak ortaya çıkmış ve bu da seyirciden beklediği karşılığı görmüştü. Dizi yeni yayın dönemine hazırlanırken yeni oyuncu kadrosuna da aynı eğitimi verme kararı aldı. Bunun için diziyle ilk anlaşan ve dizide Akça Hatun karakterini canlandıracak başarılı ve güzel oyuncu Fahriye Evcen’e özel eğitim verileceği öğrenildi.

Binicilik ve Kılıç Kullanma Eğitimi

Uyanış Büyük Selçuklu yeni yayın dönemine hazırlanırken yeni oyunculara geçtiğimiz dönemde olduğu gibi özel eğitim verileceği öğrenildi. Dizide Akça Hatun karakterini canlandıracak Fahriye Evcen’e de bayramdan sonra dünyaca ünlü Nomad isimli Kazak ekip özel eğitim verecek. Fahriye Evcen dizi için özel kampa girerek kılıç kullanma, binicilik ve yakın dövüş gibi özel eğitimler alacak. Bu eğitimler özellikle Fahriye Evcen’in canlandıracağı Akça Hatun karakterinin özelliklerine göre belirlenecek ve istenilen özelliklere göre eğitim verilecek. Dizinin diğer oyuncuları için de aynı uygulamanın yapılacağı ve böylece dizinin geçen sezonun altına düşmemek için elinden geleni yapacağı öğrenildi.

Mim Kemal Öke Dizide Ana Kadroda

Bu arada geçen sezon rol alan oyuncularının tamamına yakının tavsiye edilmişti. Dizide yeni hikaye olan Sultan Alparslan hikayesi için yeni bir cast oluşturulmaya başlandı. Geçtiğimiz sezon dizide rol alan Mehmet Özgür ve zaman zaman konuk oyuncu olarak rol alan Mim Kemal Öke’nin dizide asıl kadroda olacağı öğrenildi. Mim Kemal Öke’nin dışında rol alacak karakterlerle yapım şirketinin görüşme halinde olduğu öğrenildi.

21-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar