Mabel Matiz'e bir darbe de Ödül Töreninde yapıldı!

Mabel Matiz'e bir darbe de Ödül Töreninde yapıldı!
Sınavın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen gündem oluşturmaya devam eden Mabel Matiz’e ödül töreninde yapılan haksızlık en çok da hayranlarını üzdü. Mabel Matiz neden hedefte?

2 milyon öğrencinin üniversite hayalini ilgilendiren ÖSYM’de şarkısı soru olarak gelen ünlü şarkıcı Mabel Matiz'e bir darbe de Ödül Töreninde geldi. Sınavın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen gündem oluşturmaya devam eden Mabel Matiz’e ödül töreninde yapılan haksızlık en çok da hayranlarını üzdü.  Gündemden bir türlü düşmeyen ve hakkında inceleme başlatılan Mabel Matiz o iddialar için ne dedi? Şimdi detaylar

Mabel Matiz'e bir darbe de Ödül Töreninde yapıldı!

Ne olduysa 27 Haziran’da yapılan ve milyonlarca öğrencinin kaderini etkileyen YKS sınavından sonra oldu. TYT Türkçe sorularında Mabel Matiz’e ait “Fırtınadayım” şarkısında geçen bir dize sınavda soru olarak soruldu. Bir anda sosyal medyada trend olan konu asıl adı Fatih Karaca olan şarkıcının başına resmen dert oldu. Şarkısının soru olarak sınavda gelmesine sevindiğini belirten Mabel Matiz, ÖSYM’nin konuyla ilgili soruşturma başlatması üzerine neye uğradığını şaşırdı. Şarkıcıya son olarak da Ödül töreninde haksızlık yapıldı.

Konuşması eksik yayınlandı!

YKS Türkçe kısmında sorulan “Fırtınadayım” şarkısı hakkında inceleme başlatılan şarkıcı, şaşkınlığı gizleyememiş ve "Müziğimi yapmaya, hikâyeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim" demişti. Ünlü şarkıcıya bir tepki de 'Altın Kelebek Ödül Töreni'nde gösterildi. Mabel Matiz, Altın Kelebek Ödülleri’nde 'En İyi Klip' ve 'En İyi Erkek Şarkıcı' ödüllerini aldı ve bir konuşma yaptı. Matiz, ödülünü almasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle bant üzerinden yayınlanan törendeki konuşmasının bir kısmının kesildiğini ifade eden Mabel Matiz açıklamasında şöyle dedi: "Maalesef eksik yayınlanmış olan ödül konuşma metnimin tamamını ekte paylaşma ihtiyacı duyuyorum."

Matiz'in Altın Kelebek Ödülleri'nde kesilen konuşmasında "Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum" ifadeleri yer alıyordu.

Açıklamasında Mabel Matiz, kesilen sözlerinin şu şekilde olduğunu belirterek sosyal medya hesabından sözlerinin tamamı yayınladı. İşte o sözler: "Herkese merhaba. Beni bu güzel ödülle onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve direnden gerçekleşecektir. Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen bütün herkese ithaf ediyorum."

06-07-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı.. mail
Yorumlar