Mabel Matiz'in şarkısı YKS'de soruldu, sosyal medya yıkılıdı! Mabel Matiz bakın ne dedi?

Mabel Matiz'in şarkısı YKS'de soruldu, sosyal medya yıkılıdı! Mabel Matiz bakın ne dedi?
Ünlü şarkıcı Mabel Matiz'in şarkı sözü YKS'de soru olarak sorulunca sosyal medya yıkıldı. Ünlü şarkıcı da şok yaşayanların başında geldi. Mabel Matiz konuyla ilgili ne söyledi?

Ünlü şarkıcı Mabel Matiz'in Fırtınadayım isimli şarkısının sözleri üniverite sınavının birinci aşaması olan TYT Türkçe testinde adayların karşısına çıktı. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)'nin birinci aşaması 27 Haziran'da yapıldı. Yaklaşık 2.5 milyon adayın girdiği sınavda Mabel Matiz'in Fırtınadayım şarkısında geçen bir cümlenin anlamı adaylara soruldu. Matiz'in en popüler şarkılarından biriyle sınavda karşılaşan adaylar, sınav sonrasında sosyal medyada konuyla ilgili esprili mesajlar yazdı.

YKS'de Mabel Matiz şarkısı soruldu

YKS'de çıkan Fırtınadayım şarkısının sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Sınavdan çıkan adaylar soruyla ilgilş yorumlar yapınca Mabel Matiz etiketi bir anda twitter gündemine girdi. Şarkıcı Mabel Matiz'in de şaşırdığı durum kendisini bir anda sosyal medya gündeminin en ön sıralarına taşıdı. YKS testinde Fırtınadayım şarkısının, "Gözümün gördüğü, göğsümün bildiğiyle bir değil" sözlerinin anlatmak istediği anlam soruldu. Sınav anında şarkıyı bilenlerin mırıldanmaya başladığını belirten bazı adaylar, sosyal medyada oldukça eğlenceli yorumlar yaptı.

Mabel Matiz gençlere kendi sınav hikayesini anlattı

Konunun anlaşılması üzerine Mabel Matiz de sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. "Sevgili arkadaşlar selam. Bugünkü YKS sınavında şarkılarımı konu alan sorulardan şimdi haberim oldu :) Valla ne diyim, en az sizin kadar şaşırdım. Buna ek olarak, sevindim de galiba. Bu, ne bilmiyorum, ama bu bir şey" diyen Mabel Matiz, üniverisite adaylarına kendi hikayesinden bahsetti; "Bu mevzu beni maziye götürdü. 17 sene önce bugünlerde ben de sizler gibi çok büyük, benzer bir stresten geçiyordum. Üniversite sınava girmiştim, ama geleceğim ve yapmak istediklerim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Lisenin son günlerinde anlık olarak heves ettiğim diş hekimliği fakültesini kazanıp sonra 5 sene lanet ede ede okuyup bir de üstüne 2 sene mesleği yaptım. Amaaa sonra öyle bir gün geldi ki, iç sesimi duymazlıktan gelememeye başladım. İşte o zaman dış dünyanın bana dayattığı her şey tamamen anlamsızlaştı ve asıl olduğum şeyi ortaya çıkarmaya, söylemek istediklerimi söylemeye, özgür olmaya karar verdim. Sonrası malumunuz."

Matiz: Yazdıklarınızı görüyorum ve kopuyorum

Mabel Matiz açıklamalarını sürdürürken yaptığı her paylaşıma beğeni yağdı. Matiz şöyle devam etti; "Niye uzun uzun bunlardan bahsettim? Diyeceğim o ki bu hayat 1 tane, o da sizin! Sizler biriciksiniz ve kendinizden başka kimseye hayat borcunuz yok. Neyi istiyorsanız onu yapın, o olun. İç sesiniz her daim biricik rehberiniz olsun. Zira hayatın sınavları bitmez. YKS biter bir başkası gelir. Soru ise aslında bir tanedir ve o hiç değişmez: Sen kimsin? Bu cevabı en iyi ve sadece siz bilebilirsiniz. Dilerim her şey güzel gönlünüzce olur, dilerim hepiniz kendi hayatlarınızın sahibi olmanın mutluluğunu dibine kadar yaşarsınız. Yazdıklarınızı görüyorum ve kopuyorum. Ne diyim, ağzınıza sağlık! Gün sizin, söz sizin, çıkarın acısını, eğlenin. Hepinizi seviyorum ve sosyal mesafe önlemleri dahilinde kucaklıyorum."

27-06-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

İlk ve ortaöğrenimini Giresun'da tamamlayan Caba, Üniversite hayatına Trabzon'da başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü'ne .. devamı.. mail
Yorumlar