Masterchef Türkiye ‘de yarı finalistler ve elenen yarışmacı belli oldu

Masterchef Türkiye ‘de yarı finalistler ve elenen yarışmacı belli oldu
Son etabın sonunda Ayaz, Görkem 'i geçerek gecenin 1. si ve yarı finale ismini yazdıran 3. İsim oldu.Böylece yarı finalistler belli oldu.Büyük final Salı akşamı TV8 'de

Masterchef Türkiye ‘de son dörde kalan yarışmacılar kim? Masterchef şampiyonu ne zaman belli olacak? Masterchef Türkiye ‘de 2. ve 3.  yarı finalist belli oldu mu? Masterchef Türkiye ‘de yarışmaya devam eden yarışmacılar kim? Yarışmadan elenen yarışmacılar kim? Son olarak adını yarı finale yazdıran yarışmacı kim?

Masterchef Türkiye ‘de yarı finalistler ve elenen yarışmacı belli oldu

İlk aşamada tütsülenmiş somon pizzasında Ayaz 19 puan alırken Metin ve Görkem 22 ‘şer puan aldılar. İkinci aşamada 7 esanslı yağ ile kendilerine özgün bir tabak hazırlamaları istenen yarışmacılar etabı başarıyla bitirdi. 2. Etap sonunda Metin 43 puana ulaşırken Ayaz ve Görkem 39 ‘ar puanda kaldılar. Son aşamada ise Danilo Zanna Şefin “Bir gün denizde” isimli yemeği yapmaları istendi. 3. ve son etabın sonunda Ayaz 53, Görkem 58 puan toplarken Metin 64 puana ulaşarak gecenin 1. si ve yarı finale ismini yazdıran 2. İsim oldu.

Son yarı finalist Ayaz olurken Görkem elendi

Bir sonraki yarışmada beraber yarışan Ayaz ve Görkem son etapta Somer Şef 'in Türkiye haritası üzerinde onlarca tatlıdan oluşan şef tabağını yaptılar. Her iki yarışmacı da eksikliklerine rağmen tabaklarını tamamladı. Fakat şeflerin puanları sonucu 2 puan farkla Ayaz son yarı finalist olurken Görkem 4. olarak Masterchef Türkiye 'ye veda etti.

Finale doğru heyecan kasırgası artarak devam ediyor

İlk sezon Show TV ‘de sonradan da TV 8 ekranlarında izleyicisiyle buluşan Masterchef Türkiye ‘de heyecan tırmanıyor. 1 Temmuz Cuma  2022 tarihinde başlayan zorlu Masterchef Türkiye ‘nin 4. Sezonunda finale yaklaşılırken heyecan da artıyor. Yedek kadrodan da gelen 5 yarışmacıyla toplam 23 kişi olan ana kadrodan 3 kişi kaldı. Son 4 yarışmacı büyük bir başarıya imza atarak Masterchef Ceketi giymeye hak kazanmıştı. 

Büyük final 10 Ocak Salı Günü 

Bu hafta Kıvanç Karadeniz yapılan ilk eleme gecesinde en başarılı 3 yemeği  yapıp en yüksek puanlar ile ilk yarı finalist oldu. Ardından Cuma akşamı rakipleri Ayaz ve Görkem’ i geride bırakarak toplamda 64 puan toplayan Bolu ‘lu Metin Yavuz yarı finale ismini yazdıran 2. İsim oldu. yarı finale ismini yazdıran son yarışmacı Ayaz oldu. Ve büyük final 10 Ocak Salı 2023 tarihini bürtün Masterchef Türkiye merak ve heyecanla bekliyor.

Yarışmada yarı finale ismini yazdıran yarışmacılar;

Kıvanç Karadeniz

Metin Yavuz

Ayaz Geçer

Elenen yarışmacılar

Görkem Ünal

Burak Kaya

Tolga Şener

Yağız Özçelik

Büşra Zambak

Gamze Tosun

Fatma Nur Uçar

Barış Demir

Tayfun Genç

Burak Revanbahş

Atike Bozyaka

Çağatay Akgül

Kaan Noyanalpan

Serpilay Salkım

Melih Berkay Gündüz

Şule Yaman

Vural Burnaz

Dilan Karataş

Onur Biçim

Şeyma Müjdeci

07-01-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar