Mehmet Ali Erbil'den Ece Ronay'a Dava

Mehmet Ali Erbil'den Ece Ronay'a Dava
Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile sosyal medya fenomeni Ece Ronay arasında sular durulmuyor. Mehmet Ali Erbil Ece Ronay hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Magazin dünyasının en çok haber konusu olan ve en çok sevilen isimlerinin başında gelen ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil bir kez daha magazin basını ve sosyal medyanın gündeminde ilk sıralarda yer almayı başardı. Daha önce mahkemelik olduğu ve uzun süre polemik yaşadığı Ece Ronay’la bir kez daha mahkemede karşı karşıya gelen ünlü isim bu kez Ece Ronay aleyhine mahkemede dava açtı. Ünlü isim Mehmet Ali Erbil, Ece Ronay’ın kendisine “dilenci” dediğini öne sürerek saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığa verilen dilekçede Mehmet Ali Erbil sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı sırada espri amaçlı takipçilerinden hediye istedi. Bunun üzerine Ece Ronay da sosyal medya hesabından Erbil için “yeni dilenciniz hayırlı olsun Türkiye” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Mehmet Ali Erbil saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle Ece Ronay aleyhine savcılığa şikayette bulundu.

İkili Arasında İlk Kavga 2021 Yılında Başladı

Mehmet Ali Erbil ile Ece Ronay arasındaki ilk tartışma ve polemik 2021 yılı Ekim ayında başladı. Sosyal medya fenomeni olan Ece Ronay 2021 yılında klibinde rol alan Mehmet ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini iddia etmişti. Bu iddia sosyal medya ve magazin basınında günlerce sürmüş ve herkes bir tarafı desteklemişti. Ünlü isim Mehmet Ali Erbil ise bu iddiaya karşı çıkarak “bu kız beni reklam için kullanıyor. Ben kimseyi taciz etmedim. Z kuşağının tuzağına düştüm” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine sosyal medya hesabından Mehmet Ali Erbil ile yazışmalarını yayınlayan Ece Ronay adeta isyan etmişti. Ece Ronay bir paylaşım yaparak Mehmet Ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini ancak uzun süre bu duruma karşı sustuğunu ancak daha fazla susmayacağını belirtmişti.

Reklam İçin Kullandı

Bütün bu yaşananlar üzerine Mehmet Ali Erbil bir açıklama yaparak “kız bana video çekerek köpek diyor. Olay bundan ibaret. Konuyu yargıya taşıyorum. Mesajla ne tacizi olabilir? İfşa etmesi bile ayıp. Ben kendisine böyle mesajlar atmadım o benim asistanımla irtibat halinde, ben değilim. Beş kuruş para almadan onun klibinde oynadım. Ben ona kardeşim diyordum. Dün akşam beni evine davet etti. Ben çocuk muyum ya, kamuoyu beni biliyor. Benim sözüme mi inanacaklar yoksa bu kıza mı” ifadelerini kullanmıştı.

19-09-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar