Oktay Kaynarca O Diziye Yanıt Verdi

Oktay Kaynarca O Diziye Yanıt Verdi
Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma’dan Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine esprili bir gönderme geldi.

Dizi sektöründe zaman zaman bazı yapımlar arasında tatlı atışmalar yaşanır ve taraflar birbirlerine ilgili küçük atıflarda bulunurlar. Bunlar daha çok dizinin senaryosunda olur ve oyuncularda bu replikleri keyifle dile getirir ve laf attıkları yapımlara sataşırlar. Uzun zamandır bu tür bir davranışın görülmediği sektörde geçtiğimiz pazartesi günü Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma’nın senaryosundan yeni başlayan ve Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine bir gönderme geldi. Dizide Yıldız karakterini canlandıran Eda Ece’ye yazılan bir replikte Ben Bu Cihana Sığmazam ve önceki dizi Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz’la ilgili bir söz dikkatleri çekti. Bunun ardından magazin sayfalarında bu konuya yoğun bir şekilde yer verilirken bu iki dizinin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca’ya bu durum soruldu ve ondan da bu konuyla ilgili seviyeli bir açıklama geldi.

Göndermeye Cevap Geldi

Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve 6. Sezonunda olan fenomen dizi Yasak Elma yayınlanan son bölümünde yeni başlayan ve başrolünde Oktay Kaynarca’nın olduğu Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine bir gönderme yaptı. Dizinin başarılı oyuncusu Eda Ece’nin canlandırdığı Yıldız karakteri eski eşi Murat Aygen’in canlandırdığı Doğan’a “düştüysek kalkmasını da biliriz evelallah… Annemin izlediği dizilerden öğreniyorum bu replikleri” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Doğan karakteri “böyle diziler mi var” sorusu üzerine Yıldız “var tabi… Ben dünyaya eşkıya olmaya gelmişim ama bu yalıya sığmazam mesela… Dizilerin adı” ifadeleriyle cevap verdi. Bu replikler söz konusu iki dizi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Ben Bu Cihana Sığmazam’ın başrol oyuncusu Oktay Kaynarca’ya soruldu. Ünlü isim Yasak Elma’dan gelen bu göndermeyle ilgili olarak “dizinin yapımcısı da senaristi de arkadaşımız. Kendi aralarında eğlenmişler. Biz de onların kendi aralarında eğlenmelerine güldük. Ne güzel. Demek ki bizi seyrediyorlar” ifadelerini kullandı.

Ben Bu Cihana Sığmazam

Güzel adamlar medya tarafından hazırlanan ve Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam daha önce aynı kanal ve aynı günde yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yerine yayına kondu. İlk sezonu olan dizide oktay kaynarca başrol oynuyor. Yasak Elma ise Medyapım tarafından hazırlanıyor ve 6. Sezonuyla Fox Tv ekranlarında pazartesi akşamları yayınlanıyor.

02-11-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar