Şahan Gökbakar Yangın Bölgesine Helikopter İstedi

Şahan Gökbakar Yangın Bölgesine Helikopter İstedi
Orman yangınları ülkemizde tüm hızıyla sürerken ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar’da Marmaris tarafında bulunan bir nokta için acilen helikopter istedi.

Özellikle son bir hafta içinde güney bölgemizde etkili olan orman yangınları ne yazık ki herkesi derinden üzmüş durumda. Yetkilerin yangınları kontrol altına almak için elinden geleni yaptığı bu günlerde sivil vatandaşlarda elinden geleni yapıyor. Kimi yangın bölgesinde direk görev alarak, kimi de yangından zarar görenlere maddi destek vererek bu zor günlerde bir kez daha birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergiliyor. Pek çok bölgede aynı anda süren yangılara yetişebilmek için büyük çaba harcayan yetkiler ise bu dönemde sık sık bölgede yaşayanlardan imdat çağrıları alıyor. Bu kişilerden biri de ünlü komedyen Şahan Gökbakar. Şahan Gökbakar şu sıralar tatil için yangın bölgesinde bulunan kendi evinde günlerini geçiriyor. Ancak ne yazık ki yangın onu da etkilemiş durumda. Marmaris Bölgesinde çıkan yangının kendi bulunduğu alanlarda da görülmeye başlaması üzerine ünlü komedyen yetkililerden yangın helikopteri talebinde bulundu ve durumu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla anlattı.

Bu Şelale2 – 3 Gündür Yanıyor

Ünlü oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak yangın bölgesinde olanları anlattı ve acil olarak yangın helikopteri istedi. Şahan Gökbakar paylaşımında “buranın arka tarafı Bayırköyü. Bayırköyü tamamen yanmış durumda. Evler kurtulmuş ama belki bir ikisi kötü durumda. Burada evleri olanlar perişan durumda. Burası Bayırköyünden gelen yol, arka tarafımız da şelale. Bu şelale 2 – 3 gündür yanıyor ve buraya sadece dün öğleden sonra saatlerinde bir helikopter geldi ve yaklaşık 6-7 defa su döktü. Birazcık soğuttu ortamı. Ama sıcağın etkisiyle burada inanılmaz kavurucu bir hava var. Devam ediyor yangın. Gördüğünüz tepeler, Turgut şelale diye geçen tepeler. İçmeler tarafından Armut alanı tarafında fazla ve büyük bir yangın olduğu için ilk müdahaleler oraya yapıldı. Ancak burada da müdahalenin hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor.

Acil Helikopter Rica Ediyoruz

Şahan Gökbakar paylaşımında çevreyi tanıtarak gereken bilgileri verdikten sonra yetkililerden acil olarak helikopter istediklerini belirtti. Gökbakar “buraya acilen bir helikopter rica ediyoruz. Birkaç helikopter buraya gelirse bu yangın kontrol altına alınabilecek seviyede ilerliyor. Buradan da yetkililere sesleniyorum. Buraya da birkaç helikopter acilen yollanırsa buradaki yangın kontrol altına alınabilir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

31-07-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar