Seksenler dizisi neden yok?

Seksenler dizisi neden yok?
TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Seksenler'den kötü haber geldi. Seksenler neden yok? Seksenler dizisi yayından mı kaldırıldı?

TRT1 ekranlarının severek takip edilen günlük dizisi Seksenler'in yayın akışında yer almaması, dizi hayranlarını derinden üzdü. İzleyiciyi alıp 80'li yıllara götüren dizi her akşam TRT1 ekranlarında yerini alıyordu. Son günler de dizinin yayınlanmaması izleyicinin aklına 'Seksenler dizisi final mi yaptı?' sorusunu getirdi. Peki Seksenler dizisi neden yok? Seksenler dizisi neden yayınlanmıyor? Yoksa Seksenler dizisi final mi yaptı? İşte tüm detaylar..

SEKSENLER NEDEN YOK?

Seksenler dizisi bu 2022 yılında yeni sezonuyla beraber TRT 1 ekranlarında yeniden yayınlanmaya başlamıştı. Her akşam haber bültenlerinden önce ekranlara gelen dizinin son zamanlarda TRT1'in yayın akışı sayfasında yer almaması büyük bir merak uyandırdı. 80'li yılların sımsıcak mahalle hayatını ekranlara taşıyan en iyi dizilerden biri olmayı başarmıştı. İzleyici ilk yayınlandığı dönemden bu yana uzun bir zaman geçmesine rağmen aynı beğeni ve zevkle izlenmeye devam ediyordu. Seksenler dizisinin sevilen başrol oyuncularından Rasim Öztekin'in tüm Türkiye'yi yasa boğan vefatının ardından diziye bir dönem ara verildikten sonra çekimlere devam edilmişti. Peki Seksenler dizisinin yayınlanmamasının sebebi ne?

Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Berat Yenilmez, Ayberk Atilla, Suzan Kardeş, Necmi Yapıcı, Hacı Ali Konuk, Aşkın Şenol, Hakan Bulut ve Özlem Balcı gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı kadrosuyla büyük beğeni ile izlenen dizi Seksenler'in yayın akışında olmamasının sebebi belli oldu. Seksenler dizisi, Ramazan ayının başlaması ile birlikte TRT1 yayın akışı listesinden çıkarıldı. Bu konu ile ilgili kulislerde konuşulan dedikodular ise 'Ramazan ayı dolayısıyla artan program sayısı ve yoğunluğu' oldu. Eğer kulislerde yayınlanan bu dedikodu doğru ise severek takip edilen dizi Seksenler'in, Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte yeniden izleyecisinin karşısına çıkacak.

Seksenler dizisinin kadrosu
Özlam Türkad
Şoray Uzun
Ayşe Tolga
İlker Ayrık
Berat Yenilmez
Suzan Kardeş
Ceyhun Fersoy
Begüm Öner
Hakan Bulut
Onur Dilber
Necmi Yapıcı
Hacı Ali Konuk
Kemal Kuruçay
Aşkın Şenol
Mehmet Elmas
Faruk Sofuoğlu
Özlem Balcı
Betül Berk
Ali Fuat Pekzeren
Cansın Özyosun
Eray Yasin Işık
Osman Büyükercan
Eda Akalın
Tahsin Taşkın
Erdem Baş
Bekir Erdem Öz
Füruzan Aydın
Zeynep Sever Demirel
Metin Şentürk
Deniz Erol
Yeliz Bozkurt- Emel (Rıza Amir’in Eşi)

11-04-2022
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümünden 2012 yılında mezun ol .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler