Sevilen Oyuncu Hayatını Kaybetti!

Sevilen Oyuncu Hayatını Kaybetti!
Dizi, sinema ve tiyatro dünyası bir oyuncuyu daha kaybetti. Güzel ve başarılı oyunculardan Nurgül Uluç dün kanser tedavisi gördüğü hastanede hayata veda etti. İşte detaylar!

Dizi ve sinema dünyası bir oyuncusunu daha kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören ve son zamanlarını hastanede geçiren başarılı oyunculardan Nurgül Uluç dün İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 49 yaşında hayata veda etti. Kanser tedavi gören oyuncunun henüz 49 yaşında hayata veda etmesi ailesi ve sevenleri tarafından üzüntüyle karşılandı. Son olarak Hande Ataizi ile birlikte Melekler korusun adlı dizide rol alan sevilen oyuncu ayrıca pek çok filmde de rol almıştı. Tiyatro oyunlarında rol alan Nurgül Uluç’un cenazesinin toprağa verilmek üzere memleketi olan Elazığ’a gönderildiği öğrenildi. İşte haberin detayları!

Nurgül Uluç Kansere Yenik Düştü!

Başarılı tiyatro ve dizi oyuncularından 49 yaşındaki oyuncu Nurgül Uluç’un bir süredir tedavi gördüğü hastanede dün hayata veda ettiği öğrenildi. 49 yaşındaki usta oyuncularımızdan Nurgül Uluç uzun süredir kanserle mücadele ediyordu. İstanbul Maltepe’de tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden Nurgül Uluç’un henüz genç yaşında hayata veda etmesi tüm sevenlerini derin bir üzüntüye sevk etti. Son olarak Hande Ataizi ve Nurgül Yeşilçay’la birlikte 2005 yılında ekranlarda olan Melekler Adası filminde rol almıştı. Daha sonra Korkuyorum Anne adlı filmde rol alan başarılı ve sevilen oyuncunun cenazesi toprağa verilmek üzere Elazığ’a gönderildi. Bugün toprağa verilmesi beklenen Nurgül Uluç’un vefatı bir anda tüm medya organlarında ilk sıraya otururken sevenlerini de derin bir üzüntüye sevk etti. Bir çocuk annesi olan güzel oyuncuya bizde Allah’tan rahmet yakınları ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Nurgül Uluç Kimdir?

49 yaşında uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşerek hayata veda eden Nurgül Uluç 6 Mart 1971 yılında dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise eğitimlerinin ardından oyunculuğa yönelen Nurgül Uluç, Akademi İstanbul Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Pek çok tiyatro oyununda rol alan usta oyuncu aynı zamanda dizi ve sinema filmlerinde de rol almıştır. Oyuncu Nurgül Uluç, 2005 yılında düzenlenen Garanti Mini bank 2. Uluslar arası Çocuk Filmleri Festivali’nde bir ilki gerçekleştirerek 3-5, 6-9 yaş arasındaki çocuk gruplarına yapılan film gösterimleri sırasında Masalcı Abla kimliğiyle gösterilen filmlerin anlatımlarını üstlenmişti. Oyuncu bir çocuk annesiydi.

09-08-2020
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar