Dizilerin ve Filmlerin Usta Oyuncusu Hayatını Kaybetti

Dizilerin ve Filmlerin Usta Oyuncusu Hayatını Kaybetti
Bugüne kadar onlarca dizi, film ve tiyatro oyununda yer alan sektörün usta isimlerinden olan Mehmet Ulay 81 yaşında hayatını kaybetti.

Türk dizi ve film sektörünün ünlü ve başarılı oyuncuları arasında yer alan ve bugüne kadar pek çok yapımda yer alan usta oyuncu Mehmet Ulay hayata veda etti. Ünlü ismin hayata veda etmesi magazin basında flaş haber olarak duyurulurken dizi ve film sektörü de bu acı kayıp karşısında büyük şok yaşadı. Uzun süredir akciğer kanseri sebebiyle tedavi gören usta isim 81 yaşında Almanya’da hayatını kaybetti. Mehmet Ulay’ın hayatını kaybettiğini duyan pek çok oyuncu ve ünlü isim usta ismin ardından taziye mesajları yayınladı. Bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda rol alan ve tiyatro sahnelerinin de aranılan ve sevilen isimlerinden olan Mehmet Ulay’ın hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yaratırken dizi ve film sektöründe son zamanlarda birbiri ardı sıra gelen vefat haberleri sektörü tam anlamıyla şoke etti.

Mehmet Ulay Hayatını Kaybetti

Türk dizi, film ve tiyatro dünyasının en büyük oyuncularından biri olan ve bugüne kadar onlarca üst düzey yapımda rol alan sektörün duayenlerinden Mehmet Ulay 81 yaşında kanser sebebiyle hayata veda etti. Bir süredir Almanya’da yaşayana ve burada akciğer kanseri tedavisi gören ünlü ismin hayatını kaybetmesi magazin dünyasında ve internet haber sitelerinde son dakika haberi olarak verildi. 81 yalında olan ve uzun bir süredir akciğer kanseri olan usta ismin tedavilere cevap vermeyerek hayata veda ettiği öğrenildi. Sektörün başarılı ve usta isimlerinden olan Mehmet Ulay bugüne kadar pek çok yapımda yer alıyordu. Usta ismin cenaze törenine ilişkin gelişmeler ise daha sonra açıklanacak.

Mehmet Ulay Kimdir?

Bugüne kadar pek çok yapımda yer alan dizi ve sinema sektörünün usta oyuncularından Mehmet Ulay 1941 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Hayatının büyük bölümünde sahne ve setlerde yer alan oyuncu bugüne kadar pek çok üst düzey yapımda yer aldı. Mehmet Ulay’ın yer aldığı yapımlar arasında

-          Mahkum

-          Seni Çok Bekledim

-          Hükümsüz

-          Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

-          Baba candır

-          Kızıl Elma

-          Böyle Bitmesin

-          Muhteşem Yüzyıl

-          Galip Derviş

-          Şubat Soğuğu

-          Oğlum İçin

-          Emret Komutanım Şah Mat

-          Beyza’nın Kadınları ve

-          Eylül yer almaktadır.

06-09-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar