TRT’den bir yazlık dizi daha

TRT’den bir yazlık dizi daha
Yaz sezonunda ekrana getireceği dizileri belli olan TRT 1’in yeni dizilerinden olacak Neşeli Günler’in detayları belli oldu.

Yaz sezonuna hızlı ve iddialı hazırlanan TRT 1 üç yeni dizisini duyurdu. Yaz sezonu için hazırlıklarını başlatan ve bunu da yapım şirketleri aracılığı ile gerçekleştiren TRT 1 Neşeli Günler, Kendi Düşen Ağlamaz ve Güney Kore menşeli Once Again adlı diziden uyarlanacak ve adı henüz belli olmayan üç diziyi yaz aylarında seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Üç dizinin de romantik komedi ve gençlik türünde ele alınacağı öğrenilirken dizilerin çalışmaları yapım şirketleri tarafından başlatıldı. Şu an cast çalışmaları devam eden dizilerden sadece Güney Kore’den uyarlanacak dizinin başrolünün belli olduğu öğrenildi. Öbür taraftan kanal için Goya EnterTainnment tarafından hazırlanacak ve komedi türünde ele alınacak olan Neşeli Günler dizisinin çalışmaları da başladı.

Şahin Altuğ Yönetmen Koltuğunda

TRT 1 için yaz sezonu şimdiden başladı. Kanal final yapacak ve sezon arası verecek dizilerin yerine yenilerini hazırlamak için çalışmalara başladı. Daha önce duyurulan Güney Kore menşeli dizinin ardından yeni dizinin de adı ve yapım şirketi belli oldu. Goya EnterTainnment tarafından hazırlanacak ve Neşeli Günler adını taşıyan dizinin yönetmen koltuğunda son olarak Bozkır dizisinin yönetmen koltuğunda oturan Şahin Altuğ’un yer alacağı öğrenildi. Senaryosu Ekin Atalar tarafından kaleme alınan dizinin cast çalışmalarının başladığı öğrenilirken yapım şirketi Goya EnterTainnment belirlenen oyuncularla görüşmelere başladı. Yaz sezonunda seyirciyle buluşacak olan Neşeli Günler dizisi okuduğu tıp fakültesini yarıda bırakıp çoluk çocuğa karışan, çocukları büyüdükten sonra da aftan yararlanarak yeniden okula dönen Neşe adındaki bir kadının eğlenceli ve komik hikayesini anlatıyor.

Üç Dizi Belli Oldu

TRT 1 ekranlarında yaz sezonunda yayınlanacak dizilerin ve yapımların hazırlıkları devam ederken seyirciyle buluşacak üç dizi belli oldu. Neşeli Günler, Kendi Düşen Ağlamaz ve Güney Kore menşeli Once Again adlı diziden uyarlanacak ve adı belli olmayan dizilerin yanı sıra kanal yeni dizilerin de hazırlıklarını yapıyor. Yakında bu dizilerinde netleşeceği öğrenilirken yaz sezonunda reytingi iyi olacak dizilerin eylül yayın döneminde de ekranda kalmaya devam edeceği öğrenildi. Kanalın yaz sezonu dizilerinin haziran ayının üçüncü haftasıyla birlikte ekrana geleceği öğrenildi.

19-04-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar