Ünlülerin Sesi Sungun Babacan Hayatını Kaybetti

Ünlülerin Sesi Sungun Babacan Hayatını Kaybetti
Dünyanın en ünlü oyuncularının Türkiye’deki sesi olan ve bugüne kadar pek çok gişe hasılatı rekoru kıran filmlerde seslendirmeler tapan ünlü seslendirme sanatçısı hayata veda etti.

Sinema severlerin çok yakından tanıdığı dünyanın en ünlü oyuncularını seslendiren ünlü seslendirme sanatçısı Sungun Babacam 63 yaşında hayata veda etti. Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden ünlü ismin hayatını kaybetmesi sinema sektöründe derin bir üzüntüyle karşılanırken ünlü ismin seslendirdiği pek çok dünyaca ünlü oyuncuyu bundan sonra kimin seslendireceği merak konusu oldu. Özellikle gişe filmleri olan pek çok filmi Türkçe dublaj olarak vizyonda seyretmek isteyenlerin bildiği ses olan Sungun Babacan ayrıca programlarda, reklam ve belgesellerde de seslendirmeler yapmıştı. Ünlü ismin hayata veda etmesi seslendirme dünyasında da derin üzüntüyle karşılandı.

Burhaniye’de Toprağa Verildi

Dün tedavi gördüğü hastanede 63 yaşında hayata veda eden ünlü seslendirme sanatçısı Sungun Babacan’ın naaşı bugün Balıkesir’in Burhaniye İlçesinde toprağa verildi. Uzun süre tedavi gören ancak ne yazık ki tedavileri sonuç vermeyen usta seslendirme sanatçısı 63 yaşında hayata veda etmişti. Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde toprağa verilen usta ismin cenazesine katılan seslendirme yönetmeni Buğra çelik “başımız sağ olsun. Sungun Abi, gelmiş geçmiş en önemli seslendirme sanatçılarından biri. Bizim için çocukluğumuzun yıldızı. Üzgünüz. Başımı Sağ olsun. Geridekilere baş sağlığı diliyorum. Sabır diliyorum” ifadelerini kullandı. Ünlü ismin cenazesine ailesi, yakınları ve pek çok seveni ve arkadaşı katıldı. Ünlü ismin cenazesinde yakınlarının ve ailesinin oldukça üzgün olduğu gözlendi. Ünlü ismin hayata veda etmesi sinema camiası ve seslendirme sanatçıları arasında da büyük üzüntü yarattı. Sungun Babacan’ın hayatını kaybetmesi magazin basını ve sosyal medyada da geniş şekilde yer aldı.

Sungun Babacan Kimdir?

63 yaşında hayata veda eden ünlü seslendirme sanatçısı Sungun Babacan 5 Ekim 1958 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından üniversite eğitimini tamamlayan usta sanatçı daha sonra TRT’de seslendirme yapmaya başlamıştır. Bugüne kadar pek çok dizi ve filmde ünlü isimleri seslendiren isim olan Sungun Babacan bugüne kadar Christian Bale / Batman Begins, Christopher Reeve / Superman, Tom Hanks / Forrest Gump, Tom Cruise / Mission: Impossible ve John Travolra 7 Pulp Fiction adlı isimleri seslendirmiştir.

08-08-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar