Usta Oyuncu Burak Altay Üç Kuruş Dizisi’nde Rol Alacak

Usta Oyuncu Burak Altay Üç Kuruş Dizisi’nde Rol Alacak
Show Tv ekranlarında yeni yayın döneminde ekrana gelecek yeni dizi Üç Kuruş için çalışmalar hızlandı. Dizinin oyuncu kadrosuna yeni bir isim daha eklendi.

Show Tv ekranlarında yeni yayın döneminde en iddialı yapımlardan biri Üç Kuruş adlı dizi olacak. Ay Yapım tarafından hazırlıkları itinayla sürdürülen ve yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk’ün oturacağı dizi için cast çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlk olarak başarılı oyuncu Uraz Kaygılaroğlu ile anlaşan yapım şirketi dizinin castını tamamlayarak Eylül ayı içinde sete çıkmayı planlıyor. Çukur’un yerine düşünülen ve kanalın en iddialı yapımı olacak Üç Kuruş için şu ana kadar yapılan cast seyirci tarafından da oldukça beğenildi. Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı castta geçen sezonun büyük çıkış sağlayan oyuncusu Ekin Koç’un da adı geçiyor. Öbür taraftan dizinin kadrosuna yine bir usta isim olan Burak Altay dahil oldu.

Üç Kuruş İddialı Geliyor

Ay yapım tarafından Show Tv için hazırlıkları süren ve Eylül ayında sete çıkacak olan yeni dizi Üç Kuruş’un cast çalışmaları devam ediyor. Dizide şu ana kadar Uraz Kaygılaroğlu, Nursel Köse, Civan Canova, Aslıhan Malbora, Aytaç Uşum gibi isimlerle anlaşma sağlandı. Öbür taraftan hikayenin en önemli karakterlerinden biri olacak olan Komiser Efe karakteri için görüşülen Ekin Koç’un hala karar vermediği öğrenildi. Ekin Koç’tan haber beklenirken yine hikayenin polis ayağında yer alması için usta isim Burak Altay’la anlaşma sağlandı. Usta oyuncunun dizide Bülent karakterine hayat vereceği öğrenildi. Bir seri katil, mafya ve polis üçgeninde yaşanacak hikayeleri ve olayları anlatacak dizinin yeni sezonun en önemli yapımlarından biri olması bekleniyor.

Burak Altay Kimdir?

Show Tv ekranlarında yeni yayın döneminde yayınlanacak Üç Kuruş adlı dizide Bülent karakterini canlandıracak olan usta oyuncu Burak Altay 25 Mayıs 1980 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuş ve ardından da tiyatro sahnelerinde yer almaya başlamıştır. Daha sonra Erzurum Devlet Tiyatrosu bünyesinde görev yapmaya başlayan başarılı oyuncu pek çok dizi ve sinema projelerinde yer almıştır. Burak Altay’ın yer aldığı yapımlardan bazıları şunlardır.

-          Hayat Bağları

-          Babam ve Biz

-          Asmalı Konak

-          Havada Bulut

-          Kampusistan

-          Yolculuk

-          Şöhret

-          Limon Ağacı

-          Acemi Müezzin

-          Aşağı Yukarı Yemişliler

-          Benim Hala Umudum Var

-          Siyah İnci

31-08-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar