Vatanım Sensin 23. bölümü ile yine zirvedeydi!

Vatanım Sensin 23. bölümü ile yine zirvedeydi!
Vatanım sensin dizisi bu hafta 23. Bölümüyle ekranlardaydı. Zengin oyuncu kadrosu ve oyuncuların sergilediği müthiş performansla, her hafta nefes kesen dizinin bu haftadaki bölümü de ilgiyle izlendi.

Tabi bu kadar yüksek parformans sergilemeyi başaran Kanal D'nin başarılı dizisi Vatanım Sensin reyting sıralamasında dün gece, en çok izlenen dizi oldu.

Vatanım Sensin 23. bölümü yayınlandı.

İşte dizide bu hafta yaşananlar…
Azize’nin Tevfik’le evlendiğini gören Cevdet adeta yıkılır. Haluk Levent’in seslendirdiği şarkıyla daha da hüzünlü hale gelen sahnede, Cevdet’in durumu çok acıdır. Nitekim bütün bunların ağırlığına artık dayanamayan General Cevdet, artık ajanlığı bırakıp ailesiyle bir araya gelmeyi ve Eşref Paşa’nın adamlarının başına geçmeyi bile düşünmektedir.
Konakta Leon ve Yıldız’ın nişanının ilan edilmesi için tertip edilen resepsiyonda, Leon’un tüm davetlilerin karşısında bu evliliği istemediğini söylemesi, hem davetlileri tabi ki en çok ta Yıldız’ı şok eder. Koşarak konaktan ayrılan Yıldız’ı Ali Kemal bulur ve aralarında duygusal anlar yaşanır. Bakalım ikili arasında önümüzdeki haftalarda neler yaşanacak. Konakta yaşananlar sonrası biraz daha normale dönen Yıldız, muhacirlere toplanan yardım çalışmasında dahi aktif rol alır.
Kıyılan nikah sonrası Azize’ye çok öncelerden beri olan ilgisinden bahseden Tevfik’ten duydukları  Azize’nin yanlış bir karar aldığının fark etmesini sağlar. İngiliz ajan Hamilton Meclis’e girmesi için seçmelere, ajan olarak Tevfik’i gönderir.
Tevfik’in  Kuvvacıların yerini haber vermesiyle baskına giden Yunan askerleri, Kuvvacılar yer değiştirdiği için elleri boş dönerler. Vasili bu duruma çok sinirlenir ve içlerindeki haini araştırmaya başlar.
Leon konakta yaşananlardan bahsetmek ve Hilal’in aşkından emin olabilmek için Hilal’le korulukta buluşur. Ancak savaşın gölgesindeki aşkları ikiliye ancak acı verir.
Hasteneye gelen hasta çocuğun annesinin anlattıklarıyla, Alaşehir yakınlarındaki muhacirlerden haberdar olan Azize, hızlıca bir şeyler yapmaya koyulur. Tevfik ve Hamilton’unda katkılarıyla Yunanlılarında içinde olduğu bir yardım kampanyası başlatılır. 
Mustafa Kemal’den gelen bir telgrafla silahların Afyon’a ulaştırılması gerektiğinin haberi gelir. Yakup Eşref Paşa’nın sakladığı silahların yerini öğrenir ve Cevdet’le yaptıkları plana göre yardım malzemeleriyle beraber silahlarda Afyon’a gönderilecektir. Tabi bu işte en büyük sorumluluk Azize ve ailesine düşmektedir.

Silahlar bir gece vakti yardım malzemelerinin bulunduğu kasalara gizlenir. Ertesi sabah malzemelerin sevkiyatının yapılacağı alanda Yunan Kumandan Vasili, Hamilton, Cevdet ve ahali hazır beklemektedir. Ancak son anda beklenmedik bir şey olur. Vasili kasaların kontrol edilmesini ister ve bu görevi de Leon’a verir. Leon’u yine zor anlar beklemektedir. Çünkü Leon kasalardaki silahları fark eder. Meydandaki vatanperverler olacakları nefeslerini tutmuş beklemektedir.
 

14-04-2017
Yazar Hakkında
Yorumlar