Yasak Elma'da Erim'in babası Kaya mı?

Yasak Elma'da Erim'in babası Kaya mı?
Fox Tv'nin beğenilerek izlenen dizisi Yasak Elma'ya Holdingin yöneticisi olarak Kaya karakteri katıldı. Peki, Kaya Erim'in babası mı? Bu ilginç durumu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Fox Tv’nin beğenilerek izlenen dizilenden olan Yasak Elma sık sık hikaye değişimleriyle seyirciyi ekranda tutmayı başarıyor. Son bölüme bakılırsa Ender’in geçmişteki büyük bir hikayesi bundan sonra Yasak Elma’yı sürükleyecek. Yasak Elma’ya katılan Barış Kılıç, Kaya Ekinci karakterini canlandıracak. Peki, Ender’in Kaya’yı holdingde istememesinin sebebi nedir? Bu son bölümde oldukça dikkat çekti. Evet, Kaya, Erim’in babası mı? Şaşırdınız biliyoruz ama büyük ihtimalle öyle! Evet bu konuyu Canli tv izleyicileri için bir değerlendirme yaptık.

Erim’in babası Kaya mı?

O kadar da olmaz! Erim, Talat’ın oğlu diyebilirsiniz ama Fox Tv’nin başarılı dizisi Yasak Elma’ya yeni bir hikaye lazım. Özellikle Kemal hikâyesinin bitmesiyle birlikte senaristlere yeni bir konu gerekiyordu. Üstelik Zeynep’in hikâyesi seyirci nezdinde beklenen etkiyi göstermedi de. Yıldız’ın yapılabilir geçmiş hikayeleri de yapıldı. Bundan sonra Yıldız cephesinden pek reyting çıkmayabilir. Geriye Ender kalıyor.

Şevval Şam’ın karakterin özelliğini geliştirdiği aşikar. Son bölümde özellikle seyircinin gözünden kaçmayan bir durum var. Emir ve Kaya arasındaki sahneler özel bir şekilde hazırlanmış. Ender ve Caner’in Kaya’nın eve geldiği andaki hallerine de bakarsak Erim’in babasının Kaya olduğu ortaya çıkıyor. Muhtemel ki Ender Talat ile evliliği sırasında ya da Talat ile ilişkisi başladığında Kaya ile de birlikte oluyor. Bu Ender karakteri için oldukça normal. Dizinin başlangıç hikayesinin Ender’in Talat’ı aldatması olduğunu düşünürsek bize çizilen bu karakter bunu da yapar diyebiliriz.

Burada önemli olan sırrı kimler biliyor? Görünen o ki sadece Caner ve Ender biliyor.

Caner’in büyük ihtimalle bildiği bu sırrı Kaya biliyor mu? Kaya’nın bilmemesi hikayenin gelişim süreci açısından önemli. Çünkü Kaya’nın bana olduğunu öğrenme süreci merak olgusu doğurur ve izlenirliği fazladır. Haliyle reyting getirir. Kaya, bu sırrı öğrendikten sonra Talat’ın ve Erim’in öğrenme süreci de merak doğurur. Bütün bunlar tam manasıyla Türk seyircisinin çekirdek çitleyip çay içeceği sahnelerdir. Bu tür alengirli ilişkilerle bütün dertler unutulur.

Reyting için sırayla; Kaya-Erim-Talat bu sırrı öğrenmeli ki Yasak Elma sezon sonunu garantilesin!

Erim’in babası kim? Bu hikâye tutar mı?

Bu hikaye ekstra bir seyirci kazandırmaz belki ama diziye ivme de kaybettirmez. Şüphesiz ki bu Talat ve Erim için yıkıcı bir sonuç. Hem Talat hem de Erim bu sır ortaya çıkınca nasıl bir tavır alacaklarını seyirci merak eder ve bu sırrın çıkmaması için dua etmeye başlar. Bu hikaye Yasak Elma’yı 4-5 hafta hikaye olarak zinde tutar.

Sır ortaya çıktıktan sonra da farklı yönelişler gerekir. Ama şunu belirtmeden geçmeyelim bu tür seyirciye baştan verilmemiş geri dönüş hikayeleri büyük bir buluş değildir. Sıkışan hikayeciler hep bu tür geri dönüşlere sarılırlar. Alan geniştir. Herkese istediğiniz hikayeyi kurarsınız. Halbuki bu hikaye baştan kurulsaydı ve biz izleyiciler Erim’in gerçek babası ne zaman ortaya çıkacak diye ara ara heyecana kapılsaydık gerçek drama olurdu.

26-03-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar