Yeni Dizi ‘Hakim’ Geliyor! Hakim’in Oyuncu Kadrosu ve Kanalı Belli Oldu

Yeni Dizi ‘Hakim’ Geliyor! Hakim’in Oyuncu Kadrosu ve Kanalı Belli Oldu
ABD yapımı Your Honor dizisinden uyarlama yeni dizi ‘Hakim’ çok yakında ekranlara gelecek. Başrollerinde Ebru Özkan ve Erdal Beşikçioğlu oynuyor. Dizi Atv ekranlarında yayınlanacak

Kanal D ekranlarında geçtiğimiz sezon final yapan Hekimoğlu dizisinde ‘İpek’ karakterini canlandıran Ebru Özkan ile en son Star Tv’nin Kağıt Ev dizisinde Nur Fettahoğlu ile birlikte rol alan Erdal Beşikçioğlu aynı projede buluşuyor.
İki ünlü oyuncu, Your Honor adlı diziden uyarlanacak ve ülkemizde Hakim adıyla yayınlanacak dizide baş rolde buluşuyor. Yıllar boyu adaleti sağlamak için çalışan hakimin, oğlunun bir suça karışmasının ardından oğlunu koruyabilmek için kendisini soktuğu zor durumu konu alan Your Honor uyarlaması Hakim’in hazırlık çalışmaları devam ediyor. Filmle ilgili detaylar…

‘Hakim’ Yakında Ekranlarda

Poyraz Karayel ve İşler Güçler gibi birçok başarılı yapıma imzasını Hayri Aslan tarafından 2003’te kurulan Limon Film, yeni bir proje ‘Hakim’ ekranlara gelecek.

ABD’de büyük ilgi gören  Your Honor’un Türkiye haklarını satın alan Aslan,  Türkiye televizyonlarına bir uyarlama daha kazandıracak. Proje için oyuncu kadrosununda yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Dizinin orjinali ekrana geldiği dönem çok fazla ses getirmiş, tartışmalara yol açmıştı. Dizi, çok tehlikeli bir mafya babasının oğlunu kazayla öldüren bir gencin babası olan hakimin, oğlu için göze aldıklarını anlatıyordu. Eşinin zamansız ölümünün ardından tek başına yetiştirdiği oğlunun aracıyla yol alırken motosikletli bir gence çarpmasıyla onu öldürmesi sonrasındaki olaylar ve adli vakalar dizinin ana konusunu teşkil ediyor. Vicdanı ile adalet arasında kalan bir babanın yaşadıkları.

Senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı diziyi Soner Caner ile Erkan Tunç yönetecek. Behzat Ç. dizisi ile bütünleşen ve sonraki oynadığı dizilerde bir türlü Behzat Ç. etkisi yaratmayan Erdal Beşikçioğlu, tam kendisine uygun bir proje olan Hakim dizisinde Ebru Özkan ile baş rolleri paylaşacak. İki önemli ismi aynı projede buluşturacak olan Hakim Dizisi ATV’de yayınlanacak.

‘Your Honor’ Dizisinin Konusu Nedir?  

‘Kvodo’ adlı İsrail dizisinden uyarlanan Your Honor, 5 Aralık 2020’de yayınlanan dizi, New Orleans’ta gelişen bir hukuk davasını konu ediniyor. Yönetmen koltuğunda Edward Berger’in oturduğu, dram, suç ve gerilim tarzında olan dizinin oyuncu kadrosunda, Bryan Cranston, Lilli Kay, Michael Stuhlbarg ve Hunter Doohan’ın yer alıyor. Dizinin başrolünde yer alan ‘Breaking Bad’in yıldızı Bryan Cranston, oğlu suça bulaşan bir hakimi canlandırıyor.

Yıllar boyu adaleti sağlamak için çalışan adam, oğlunun bir suça karışmasının ardından, onu koruyabilmek için kendisini zor bir duruma sokar. 10 bölümden oluşan dizinin Showrunner koltuğunda, senarist Peter Moffat yer alıyor.

Showtime yapımı ‘Your Honor’ dizisinin bölümleri, Amerika’da yayınlandıktan 1 gün sonra beIN CONNECT Türkiye’de ekranlara geliyor.

ABD’de 10 bölüm yayımlanan ve büyük ilgi gören ‘Your Honor’ dizisi ‘Hakim’ adıyla Türkiye’de uyarlanacak.

28-01-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar