Zümrüdü Anka dizisinde kim kimdir?

Zümrüdü Anka dizisinde kim kimdir?
Yayınlanacağı gün iple çekilen Zümrüdü Anka dizisi 25 Ocak 2020’de ilk bölümüyle Fox Tv’de başlıyor. Diziseverler daha şimdiden merak ediyor, Zümrüdü Anka dizisinde kim kimdir?

Yayınlanacağı gün iple çekilen Zümrüdü Anka dizisi 25 Ocak 2020’de ilk bölümüyle Fox Tv’de başlıyor. Ceren Yılmaz ve Alp Navruz’un başrolde olacağı Zümrüdü Anka dizisinde yapımcılığı Pastel Film üstlenirken yönetmen koltuğunda Cemal Şan oturuyor. Diziseverler daha şimdiden merak ediyor, Zümrüdü Anka dizisinde kim kimdir? Şimdi detaylar…

Zümrüdü Anka dizisinde kim kimdir?

Cemal Şan’ın yöneteceği Zümrüdü Anka dizisi Fox Tv'de yayınlanırken diziyi Can Sinan yazacak. Çekimlerine 16 Aralık 2019’da başlanan dizide sevdiğine kavuşmak büyük mücadele veren aşıkların hikayesi anlatılacak. Mevlana’nın “Neyi arıyorsan sen O’sun” temasını işleyecek dizide başrolleri paylaşan Alp Navruz ve Ceren Yılmaz’a, Serhat Özcan,Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu ve Hatice Aslan eşlik edecek. Kapadokya’da çekilen Zümrüdü Anka dizisinde binbir türlü engellere rağmen yılmayan ve birbirine kavuşmak için savaşan Serhat ile Zümrüt’ün imkansız aşkı anlatılacak.

Zümrüdü Anka dizisi kim kimdir?

Alp Navruz (Serhat)

Alp Navruz, dizide erkekbaşrol oyuncusu Serhat Demirkan’ı canlandıracak. Nevşehir’in en zengin ailelerinden Demirkanların büyük torunu Seraht, küçük yaşta anne ve babasını kaybeder. Amcası  Adil Demirkan tarafından yetiştirilen Serhat, yetimliğini her zaman bir yük olarak taşır. Bu yüzden savaşçı ve pes etmeyen bir yapıya sahiptir. Okumanın yanı sıra her türlü işte çalışarak mühendis olur. Askerde iken Suriye’de şehit düştüğü haberi gelir. Bir gün geri döndüğünde herkesin hayatı bir anda değişecektir.

Ceren Yılmaz (Zümrüt)

Fakir Kuloğlu Ailesi’nin en büyük kızıdır Zümrüt. Çalışkan, vefalı, ailesine düşkün ve ailenin tüm yükünü çeken genç kız, Demirkanların holdinginde çalışmaktadır. Taşıdığı büyük sır, bir gün kabına sığmayınca olanlar olur. Genç ve güzel Zümrüt, çocuk denecek yaşta Serhat’a aşık olsa da bu aşk imkansızdır. Zümrüt, birbirine düşman iki aileye mensuptur. Bu iki aile aynı sokakta bile yürümezler.

Selim Bayraktar (Abbas)

Demirkıran ailesinin ve konağın istediğini yapan başına buyruk reisidir. Kardeşi ile bile anlaşamayan, sevgi yüzü görmemiş Abbas, yeğenini aşkına en büyük engel olacak kişidir. Çünkü emri altındaki çalışan birine yiğenini verecek tipte biri değildir.

Songül Kuloğlu (Ebrar)

6 yaşındaki minik oyuncu dizide Zümrüt’ün dünyalar tatlısı kardeşi Ebrar’ı oynayacak. Konağın hayat kaynağı iken Zümrüt ve Meliha ablaları evden gidince hayata küsecek.

Ayten Uncuoğlu (Azimet)

70 yaşındaki Azimet Hanım, Demirkan Konağı’nın en yaşlısı ve anasıdır. Demirkanları bir arada tutan sert, kibirli, gelenekçi  ve kuralcıdır. Konakta tek hakim olsa da evlat acısıyla kavrulan anaç bir kadındır. Tek zaafı, Büyük oğlu Tahir’den emanet kalan torunu Serhat’tır ve onu korumak için dünyaları bile yakacak kadar torununa düşkündür.

Hatice Aslan (Ülfet)

Ülfet Kuloğlu, Zümrüt’ün annesidir. Çok güzel bir kız olsa da fakirlikten dolayı topal Rüstem’le evlendirildi ve çile çekmeye devam etti. Kızları Zümrüt ile Meliha da kendisi kadar güzel olunca onları hali vakti yerinde damat adaylarına vermek için çırpınır. Ve amacına ulaşır.

Miray Akay (Meliha)

Lise son sınıftaki Meliha, Zümrüt’ün kardeşidir. Annesi Ülfet’in bir kopyası olarak tatminsiz, doyumsuz bir yapısı olan Meliha’nın tek derdi evlenip kısa yoldan zengin olmaktır.

Serhat Özcan (Rüstem)

Zümrüt’ün babası olan Rüstem, kalender, yufka yürekli biridir. Demirkan Holding’in kum ocaklarında çalışırken iş kazası geçirerek sakat kalır. Eve ekmek getiremeyen, karısı tarafından aşağılanan zavallı baba, aynı fabrikada çalışan kızı Zümrüt’ün eline bakmaktadır. Karısı Ülfet’ten kadınlık göremeyen Rüstem kendini yalnız hissetmekte ve sevilmek istemektedir.

10-01-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar