Aleyna Solaker Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde

Aleyna Solaker Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde
İzlenme rekorları kıran AT'nin iddialı dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam kadrosuna Ozan Akbaba'dan sonra başarılı oyuncu Aleyna Solaker Emina Samaç karakteri ile katılıyor.

Daha önce Altındağlı, Kırgın Çiçekler, İki Gözüm Ahmet gibi yapımlardaki başarılı performansı ile göz dolduran Aleyna Solaker Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncu kadrosuna dahil oldu. İsmail demirci ve Ozan Akbaba’nın ardından diziye katılan Aleyna Solaker güleryüzlü bir Sırp kızı olan Emina Samaç karakterine hayat verecek.

Aleyna Solaker Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde

20 Eylül 2022 tarihinde ilk defa ekranlara merhaba diyen Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine Ozan Akbaba’nın ardından Kırgın Çiçekler ve Beyaz Karanfil dizilerinden tanıdığımız Aleyna Solaker dahil oldu. En son Benim Hayatım dizisinde Yasemin karakterine hayat veren Aleyna Solaker, Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Emina Karaliç karakterini canlandıracak. Geçmişinden ve gerçek ailesinden habersiz olan dünyalar iyisi, kırılgan ve güleryüzlü Emina karakterine hayat verecek olan Solaker dizide İsmail Demircinin hayat verdiği Cengiz Onbeşli karakteri ile aşk yaşayacak. Emina Samaç’ın diziye katılması ile olaykların hangi yönde gelişeceği şimdiden merak konusu oldu. 

Ben Bu Cihana Sığmazam’da Emina Samaç geçmişinden bihaber büyür

Ailesinin bütün itirazlarına rağmen 1995 Bosna Savaşı’nda Sırp ordusuna katılan Radovan Samaç’ın o sırada Anya isminde bir kızkardeşi dünyaya gelir. Sırp Samaç Ailesi’nin Müslüman Boşnak komşularıyla hiçbir derdi ve sıkıntıları yoktur. Samaçlar Boşnak Karaliç Ailesi ile savaştan kaçıp Bosna’nın Tuzla şehrine giderken dağlık yerlerde pusu kuran keskin nişancı Sırp askerleri tarafından teker teker vurulurlar. Bu saldırıdan Karaiç ailesi ile Samaç Ailesi’nin dünyaya yeni gelen bebekleri Emina kurtulur. Ailesinden herkesin öldüğünü zanneden Radovan Samaç savaş suçlusu olarak Rusya’ya sığınır. Karaliç Ailesi ise Emina’yı yanlarına alır ve Türkiye’deki yakınlarının yanına göçerler. Emina geçmişinden ve gerçek ailesinden habersiz olarak büyür. Yıllar geçer gider ve bu arada Karaliç ailesinden bir tek annesi bildiği Meliha Hanım kalır. Bir catering firmasında aşçı olarak çalışan Emina güleryüzlü ve dünya iyizi bir genç kızdır. Cengiz Onbeşli Radovan Samaç’a ulaşabilmek için bu kısa istemeden de olsa aşık olur. Emina, aslında Onbeşli ile düşman olduklarını öğrenir.Bir taraf seçmek zorunda kalır ama her iki taraftan da vazgeçmeye niyeti yoktur.

09-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar