Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın İlyas'ı Ben Bu Cihana Sığmazam kadrosunda!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın İlyas'ı Ben Bu Cihana Sığmazam kadrosunda!
'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin İlyas'ı Ozan Akbaba 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisine dahil oldu. Usta oyuncu hangi karaktere hayat verecek?

KYN Production ve Güzel Adamlar Medya’nın yapımını üstlendiği Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine daha önce Kuzey Güney, Arka Sokaklar, Poyraz Karayel, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi kült projelerden tanıdığımız yakışıklı oyuncu Ozan Akbaba dahil oldu. Salı akşamlarına ambargo koyan Atv’nin iddialı dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın 48. Bölümüne Azeri İş İnsanı Emiraslan Gardaşov karakteri ile dahil olan Ozan Karababa dizinin başrolünde  yer alan Oktay Kaynarca’nın hayat verdiği Cezayir’in üstüne oynanan oyunları bozacak. 

Yönetmen Mustafa Şevki Doğan

Yönetmen koltuğunda Mustafa Şevki Doğan’ın oturduğu Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin senaryosunu Zülküf Yücel ve Zehra Yücel kaleme alıyor. İlk olarak 20 Eylül 2022 tarihinde yayınlanmaya başlayan dram - aksiyon türündeki  dizinin proje tasarımcısı Oktay Kaynarca ve Onur Tan’dır. Bestelerini Ercan Saatçi, Enes Yolcu ve Levent Güneş’in yaptığı dizide Ozan Karababa’nın hayat verdiği Emiraslan Gardaşov dünyanın en büyük 10 nakliyat şirketinden biri olan Gardaşov Şirketler Grubu’nun sahibi bir Azeri iş insanıdır. Türkiyede de ticari yatırımları olan Gardaşov’un gemileri Azeri petrolünü bütün dünyaya taşır. İskoçya’da bir futbol kulübü olan Gardaşov tam bir futbol fanatiğidir. Evli ve iki çocuk babası olan Gardaşov, Azerbaycan Yüksek Harp Okulunu bitirmiş ardından Azerbaycan Özel Kuvvetleri’ne katılarak 2008 yılında Karabağ Ağdere çatışmalarına katılmıştır. 2012 yılında babasının vefatı üzerine şirketin başına geçer. 

Gardaşov Amerika düşmanıdır

Ozan Karababa’nın hayat verdiği Emirarslan Gardaşov’un kardeşi Behram Gardaşov İran petrol ürünlerini sattığı  ve iran’ın enerji sektörüne yatırım yaptığı için Amerika Birleşik Devletleri’nin İran ambargosunu delmekle suçlanmıştır. Şimdi Kaliforniya’da bir cezaevindedir. Emirarslan Gardaşov, Türkmenistan’daki faaliyetleri sırasında Cezayir Türk ile tanışmıştır. Kısa zamanda dost olan ikili İkinci Dağlık Karabağ Savaşı’nda Türkiye’den yapılan silah sevkiyatında önemli rol oynamışlardır. Türk milliyetçisi olan Gardaşov kardeşinden dolayı ABD’ye düşmandır. ABD’nin Cezayir’e ambargo koyduğunu öğrenince İstanbul’a gelir. Cezayir, silahlarını Gardaşov’un şirketi üzerinden satarak ambargoyu deler.

02-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar