Alparslan: Büyük Selçuklu’da Öke Hatun’a Hayat Verecek İsim Belli Oldu!

Alparslan: Büyük Selçuklu’da Öke Hatun’a Hayat Verecek İsim Belli Oldu!
TRT1 ekranlarının Barış Arduç’lu sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu’da Öke Hatun karakterine hayat verecek kişi belli oldu. Fahriye Evcen’in yerini alacak başrol kim?

Yapımını Akli Film’in üstlendiği, yapımcılığını Emre Konuk’un yaptığı Alparslan Büyük Selçuklu’da yeni sezonda Öke Hatun karakterini canlandıracak isim merak ediliyordu. Öke Hatun karakterini canlandıracak isim belli oldu. Alparslan Büyük Selçuk’lu dizisi her hafta Pazartesi günü TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. 8 Kasım 2021 tarihinde ilk bölümü ile ekranlara gelen dizi 30 Mayıs 2022 tarihinde ilk sezon finalini yaptı. Yönetmen koltuğunda Sedat İnce’nin oturduğu, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı başarılı dizinin başrollerinde Barış Arduç (Sultan Alparslan), Fahriye Evcen (Akça Hatun), Mehmet Özgür, Barış Bağcı ve Erdinç Gülener yer alıyor. İlk sezonu ile 27 bölüm ekranlara gelen dizinin sezon bölümünde başrol oyuncularından ‘Akça Hatun’ karakterine hayat veren Fahriye Evcen diziye ölerek veda etmişti. Dizinin hayranları bu vedaya çok üzülmüştü. İzleyicinin talebi Fahriye Evcen’in diziye devam etmesi yönündeydi. Ancak sezon sonunda sözleşmesi biten Evcen diziden ayrılmış oldu. 2. Sezonu ile Eylül ayı gibi ekranlara gelecek Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Öke Hatun karakterini canlandıracak isim kim oldu? İşte merak edilen sorunun cevabı…

Alparslan: Büyük Selçuklu’nun Öke Hatun’u Öykü Gürman Oldu!

Alparslan Büyük Selçuklu’da Öke Hatun karakterine geçtiğimiz günlerde Ezgi Çelik hayat vereceği duyurulmuştu ancak bazı durumlardan dolayı oyuncu kadro dışı bırakıldı. Öke Hatun karakterinin kimin canlandıracağı merak ediliyordu.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre ‘’dizinin kadrosuna girecek yeni oyuncu belli oldu. Öke Hatun rolü Öykü Gürman’ın oldu’’ dedi.

Tarihi kurgu yapımı olan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi, 2020-2021 yılları arasında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin tarih olarak öncesini anlatsa da, devamı niteliğindedir.Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısıını,siyasi olaylarını, savaşlarını ve Sultan Alparslan’ın hayatını ele almaktadır.

Ezgi Çelik’in Rolü Olarak Duyurulan Öke Hatun Rolü Öykü Gürman’ın Oldu

Akli Film’in TRT için çektiği Barış Arduç’lu Alparslan Büyük Selçuklu dizisine başarılı oyuncu Ezgi Çelik katılmış, dizinin yapımcısı Emre Konuk sosyal medya sayfasından bu yeni gelişmeyi heyecanla duyurmuş ve İbrahim Yınal’ın eşi Öke Hatun’u canlandıracağını açıklamıştı. Ancak son anda Çelik’in kadrodışı kaldığı ortaya çıktı.

İddiaya göre Çelik’in geçen aylarda Şahan Gökbakar’ın attığı muhalif bir tweet’i paylaşması dizi TRT yayınlandığı için rahatsızlık vermiş, bu yüzden de oyuncuyla yollar ayrılmıştı. Dizinin kadrosuna girecek yeni oyuncu ise merak konusu oldu. Öke Hatun rolü Öykü Gürman’ın oldu.

Ezgi Çelik’in retweet ettiği tweet nedeniyle Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin setine çıkmadan kadrodıiı kalması çıok konuşulmuştu. Aynı dizide daha önce yine tweet krizi yaşandığı da kulislerde konuşulan bilgiler arasında… Dizinin Alparslan’ı Barış Arduç’un da geçmişte paylaştığı bir tweet’in sorun olduğu öne sürüldü. İddiaya göre yapımcı Arduç’tan tweet’i silmesi için ricada bulundu. Ancak yakışıklı oyuncu bu isteği kabul etmedi.

Aynı sorun geçmişte Masumlar Apartmanı’nda Ezgi Mola ve dizi başlarken Merve Dizdar için de gündeme gelmişti. Ancak projelerin başrol oyuncularına bu konuda yaptırım uygulanmaması da dikkat çekiyor. TRT’yle iş yapan oyuncuların sosyal medya sayfalarında geçmişte paylaştıkları tweet’ler nedeniyle zaman zaman sorun yaşamaları sektörde tepkiyle karşılanıyor.

21-06-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar