Avlu dizisinin ismi değişti! Yayın tarihi belli oldu!

Avlu dizisinin ismi değişti! Yayın tarihi belli oldu!
İki sezondur Star TV'de beğenilerek izlenen Avlu dizisi artık dijital platform Netflix'te yayınlanacak. Avlu dizisinin yeni ismi ve Avlu dizisinin 3. sezon yayın tarihi ne zaman?

Geçtiğimiz iki sezon büyük yankı uyandıran ve her bölümü merakla beklenen Star TV dizisi Avlu’nun artık ismi değişti. Star TV’den dijital platform Netflix’e transfer olan Avlu yeni yayın mecrasında ismini de değiştirdi. Avlu’nun yeni sezonda Netflix’te yayınlanacak bölümleri altyazılı olduğu gibi dublajlı da olacak. Hatta 4 farklı dilde olacak. Peki, Netflix’e transfer olan Avlu’nun adı ne oldu? Yayın tarihi ne zaman? Bütün ayrıntıları canli tv izleyicileri için derledik.

Netflix dizisi Avlu’nun yeni adı ne oldu?

Star Tv dizisi Avlu, dünyanın en büyük dijital platformlarından kabul edilen Netflix’te “The Yard” ismiyle yayınlanacak.

Netflix ile ilgili birçok dedikodu duymuştuk. RTÜK denetimini kabul etmeyeceği ve Türkiye piyasasından çekileceği iddia edilmişti. Bütün bu iddialar Netflix’in lisans yenilemesiyle lafa kalktı. Bildiğiniz gibi Netflix Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir marka ve Türkiye’de Hakan: Muhafız ve Atiye dizilerini hazırlamıştı. Bu iki diziden sonra Netflix Türkiye pazarına yatırım yapmaya devam ediyor.

İki sezon boyunca Star TV’de yayınlanan ve bir grup mahkum kadının hikayesini anlatan hapishane dizisi, aslında bir başka Netflix yapımı olan Orange is the New Black ile temel benzerlikler taşıyor. Dizinin bugüne kadar yayınlanan tüm bölümleri de Netflix’de bulunacak.

Avlu dizisinin eski bölümleri de dublaj yapılacağı bildirilirken yeni bölümleri de Netflix’e özel olacak.  Bununla birlikte yeni bölümler de sadece Netflix’e özel olacak.

Avlu’nun hem eski bölümleri hem de yeni bölümleri Netflix’te iyi bir izleme oranına ulaşırsa Netflix’in Türkiye’ye daha fazla yatırım yapacağı söyleniyor. Bunun olması da aslında çok normal. Dünya dizi sektöründe Türkiye ABD’den sonra ikinci sırada. The Yard adıyla yayınlanacak olan Avlu tıpkı Black Mirror, La Casa de Papel gibi popülaritesini bütün dünyaya yayabilir ve bunun arkası gelebilir.

Hakan Muhafız dizisi ülkemizde çok izlenmese de İspanya ve Portekiz’de çok beğenildiğini unutmayalım. Belki The Yard da büyük bir iş yapabilir.

Avlu (The Yard) 3. Sezon ne zaman başlayacak?

Star TV ekranlarında 54 bölümü yayınlanan Avlu, The Yard ismiyle 18 Ekim’de Netflix ekranlarında olacak.

11-10-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar