Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere aynı dizide bir araya gelebilir!

Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere aynı dizide bir araya gelebilir!
Disney Plus, yeni dizisi için bomba isimlerle görüşüyor. Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere'ye teklif götürüldü.

Çok yakında ülkemizde erişime açılacak olan Disney Plus, birçok yeni Türk yapımı dizi ve film projelerini hayata geçirmek için hazırlıklara devam ediyor. Şimdiye dek ses getiren isimler platformdaki diziler için haberlere konu oldu. İddialara göre başroller için Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere'nin düşünüldüğü bir dizi geliyor.

Disney Plus'tan Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere'ye teklif

Disney Plus'ın Türkiye'de çekeceği dizilere her gün bir yenisi ekleniyor. Medyapım imzası taşıyan Siyaha Bulaşan Kadınlar dizisi için çalışmalara başlandığı ortaya çıktı. Büşra Ceber'in kaleme aldığı aynı adlı romandan uyarlanacak olan dizi Canan, Süveyda, Derya, Seyhan, Nehir, Ayfer ve Serpil isimli bir grup kadının hikayesini konu alıyor. Bu karakterlerin üçü için birbirinden yıldız isimlere teklif götürüldü. Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere ile görüşmelere başlandı.

Oyuncu seçimlerinde böylesi isimlerin tercih edilmesi Türk izleyicilerinin yanı sıra Balkanlar ve Orta Doğu izleyicilerinin de hedeflendiği anlamına geliyor zira adı geçen isimler o bölgelerde de fazlasıyla popüler. 

Disney Plus ne zaman Türkiye'ye gelecek?

Disney Plus için geri sayım devam ediyor. 2019 yılında yayın hayatına başlayan yayın platformu geçen 2 yılda birçok ülkede hizmet vermeye başladı. Herkes Disney Plus'ın ne zaman hizmete açılacağını merak ediyor. Yayın platformlarının Türkiye'de yayın yapabilmek için RTÜK'ten yayın lisansı alması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Disney Plus'ın RTÜK'ten yayın lisansı aldığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre 2022 yılında platform erişime açılacak ancak henüz kesin bir tarih yok.

Disney Plus ülkemizde hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Recep İvedik'in yayın haklarını alan platform daha sonra Aras Bulut İynemli'nin başrolde olduğu bir Atatürk dizisi üzerinde çalışıyor. Bunlar dışında birçok dizi için de hazırlıklar devam ediyor. Son olarak Beren Saat, Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere'nin adının geçtiği yeni bir dizi hazırlandığı ortaya çıktı. İlerleyen aylarda projelerin keskin hatları da belli olacaktır. Bakalım ülkemizde Netflix, BluTV ve yakında gelecek HBO Max'e rakip olmak isteyen platforma ilgi ne oranda olacak?

24-01-2022
Yazar Hakkında
Yavuzcan Aksoy

Yavuzcan Aksoy

2013 yılından bu yana çeşitli internet sitelerinde editörlük yapıyor. 2019 yılında Canlı TV için haber makalesi kaleme almaya başladı. Pe .. devamı.. mail
Yorumlar